Korona wirus. VPRICH: Rezolucja w sprawie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19

  • – Patrząc na statystyki, jeśli nie podejmiemy nadzwyczajnych wysiłków, by zmobilizować się na szczepionkę, to do końca tego roku liczba Polaków umierających w wyniku tej choroby sięgnie 100 tys. – wezwał przewodniczącego
  • Szełemej zwrócił uwagę, że szczepionka jest obecnie jedynym skutecznym lekiem chroniącym przed śmiercią z powodu Govt i przed ostrym przebiegiem choroby
  • Nie chodzi mu o nakładanie grzywien, chodzi o nakładanie grzywien, ale o „stworzenie przestrzeni do dyskusji, na przykład, czy mój pracodawca będzie mnie traktował jak osobę zaszczepioną i nie będzie mnie w żaden sposób izolować”.
  • Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Roman Sesamez, burmistrz i lekarz Wrzburga, zwrócił się do rady miasta, próbując wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla dorosłych i osób pracujących we Wrzburgu. W czwartek za uchwałą głosowało 22 radnych, przy trzech przeciw.

Podczas czwartkowej sesji Prezydent W W rzbach wyjaśnił, że inicjatywa opiera się na serii konsultacji z różnymi środowiskami i skupieniu się na programie szczepień w Polsce.

Przypomniał też, że Webrech wprowadził punkt masowych szczepień bardziej niż jakiekolwiek inne miasto w Polsce. Szełemej powiedział, że do tej pory w Wabrich zaszczepiono około 100 000 osób. Ludzie. Zwrócił jednak uwagę, że tylko 35-40 proc. Ta liczba jest dla mieszkańców miast.

– Wiemy, że dostępność szczepionki COVID-19 jest prawie pełna za kilkanaście lub więcej dni. Rząd i władze lokalne, wszyscy musimy zadać sobie pytanie, co należy zrobić, aby użyć tych szczepionek. Jak wszyscy lekarze w Polsce, doskonale widzę, jaką straszną chorobą jest COVID-19 i ilu Polaków i mieszkańców Wafrich z jej powodu zmarło. Niestety, patrząc na statystyki, liczba Polaków umierających z powodu tej choroby osiągnie do końca tego roku 100 000, chyba że podejmiemy niezwykły wysiłek, by zmobilizować się do szczepienia. – podkreślił prezydent, już dziś z powodu COVID-19 zmarło 60 tysięcy osób. Polacy.

READ  Polska, Węgry ścierają się z przywódcami UE w sprawie reformy imigracyjnej | Wiadomości o migracji

Reszta tekstu znajduje się pod filmem.

Szełemej zwrócił uwagę, że szczepionka jest obecnie jedynym skutecznym lekiem chroniącym przed śmiercią z powodu Govt i przed ostrym przebiegiem choroby. – Wszystkie przetestowane i zatwierdzone szczepionki są bezpieczne i chronią przed śmiercią. Twierdził, że przy braku skutecznego leku trudno byłoby uniknąć refleksji, że wszyscy powinniśmy zostać zaszczepieni.

Prezydent zwrócił też uwagę, że pomimo kampanii edukacyjnych rządu i poszczególnych samorządów mniej niż 50% badanych deklaruje gotowość szczepień. Polacy. – Oznacza to, że jeśli ten trend się utrzyma, to jesienią nieuchronnie czeka nas kolejna, czwarta fala, zamykając tym samym gospodarkę, restauracje, sklepy, kina, szkoły i przedszkola – zaznaczył.

– Dzięki tej uchwale chcemy stworzyć więcej mieszkańców Włrzburga i uważamy, że warto szczepić Polaków, aby zachować zdrowie, nie powinno zagrażać ich bliskim – przekonywał Szełemej. Powiedział, że nie chodzi o grzywny, to znaczy grzywny.

– Chodzi o stworzenie przestrzeni do dyskusji, np. O tym, czy mój szef potraktuje mnie jak osobę zaszczepioną, czy też nie będzie mnie w żaden sposób izolować – powiedział.

Szełemej powiedział też, że miasto pracuje obecnie nad przepisami, które umożliwią osobom, które zostały już zaszczepione, skorzystanie z ulgi w miejskich instytucjach. Uchwała Rady Miejskiej Wrzburga musi teraz zostać zatwierdzona przez służby Dolnośląskiego Wyoto.

READ  Midstate McDonald's RMHC zbiera fundusze dla Polski

W czwartek radni miejscy zwrócili się do ministra zdrowia o wpisanie COVID-19 na listę szczepionych chorób zakaźnych. – Wiele chorób z tej listy jest nieznanych większości Polaków, ponieważ szczepionki prawie pozwoliły im pozbyć się chorób, takich jak błonica, polio czy krztusiec. Wszystkie dane z ośrodków medycznych na całym świecie, w tym z Polski, wskazują, że COVID-19 nie jest przypadkową chorobą, która zostanie z nami na stałe. Szełemej przekonywał więc, że można zadać sobie pytanie, dlaczego ta choroba nie znajduje się jeszcze na tej liście.

20 radnych opowiedziało się za odwołaniem, 3 było przeciw, a 2 nie głosowało.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

(pmd)

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *