Korona wirus. Profesor. Harpan oznacza szczyt epidemii

Zapytany w Polskim Radiu 24 o prognozy rozwoju infekcji, prof. Po roku „prób i prób” Polska wypracowała korporacyjne rozwiązania, które pozwalają jej przyjąć nawet dużą liczbę pacjentów – podkreślił Harban.

– W szpitalach jest mniej więcej 100 tysięcy. Łóżka szpitalne – do 20, 30 tys. Z wyłączeniem łóżek onkologicznych, położniczych itp. (Infections Daily – Edition) Te szpitale są tolerancyjne. Jeśli przekracza 20000, to zwykle dzieje się kosztem innych chorób – mówił.

Korona wirus. Harbon: Prognozy są ponad wszystko dobre

Harbon podkreślił, że rokowanie jest nadal dobre – głównie dlatego, że zaczęły się szczepienia. Dzięki temu, jak wyjaśnił, zagrożeni są chronieni przed „najbardziej niekorzystnym przebiegiem choroby”.

– Zaszczepmy się, im szybciej, tym lepiej – zaapelował.

Podkreślił, że wciąż spada przyrost nowych pacjentów. – Liczba pacjentów nie wzrośnie już o 30%. Co tydzień, ale około 10 proc. Jeśli te informacje się potwierdzą, oznacza to, że jesteśmy blisko szczytu epidemii, który prawdopodobnie przypada na koniec kwietnia – powiedział.

Zapytany, czy wprowadzenie całkowitego dwutygodniowego lokautu nie byłoby dobrym rozwiązaniem – powiedział profesor. Harbon odpowiedział, że taki okres nie byłby wystarczający.

READ  Mistrzostwa Świata Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów 2023 w Polsce

– W tym momencie wydaje się, że nie ma takiej potrzeby, bo jako społeczność nieraz nauczyliśmy się poprawnie funkcjonować – powiedział.

Jego zdaniem niewielki odsetek populacji nie stosuje się do wprowadzonych ograniczeń.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *