Korona wirus. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostały uziemione. Gdy

Korona wirus.  Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostały uziemione.  Gdy

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski będą uziemione od poniedziałku do wtorku od północy, powiedział rzecznik rządu Piotr M ர் ller w mediach społecznościowych. Wynik ten jest związany z pojawieniem się nowego wariantu wirusa koronowego.

„Wydałem polecenie GIS, aby od jutra przetestować każdą osobę, która niedawno przyjechała z Wielkiej Brytanii. Prosimy o kontakt z lokalnym inspektorem sanitarnym” – napisał minister zdrowia Adam Nidzilsky.

Wcześniej zdecydowano się ograniczyć ruch pasażerski z Wielką Brytanią do Niemiec, Holandii, Belgii, Włoch, Francji i Bułgarii.

Musieli porozmawiać w poniedziałek

Już w niedzielne popołudnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że „koordynuje możliwe środki” w celu zatrzymania lotów z Wielkiej Brytanii. Rzecznik rządu powiedział, że rządowy komitet zarządzania kryzysowego omówi tę sprawę w poniedziałek. „W tej chwili eksperci badają informacje medyczne dotyczące sytuacji w Wielkiej Brytanii. Rządowy komitet zarządzania kryzysowego zbierze się jutro o godzinie 10.00, gdzie będzie omawiana sprawa. W tej chwili nie ma innego wyjścia” – napisała w niedzielę w SMS-ie M முller – reporterka TVN 24 Maja Wysłano do Wazikovskiej. Rzecznik Polskich Linii Lotniczych Lot, Christoph Moxulsky, powiedział w niedzielę, że „Polskie Linie Lotnicze Lot podlegają wszelkim warunkom, które zawieszałyby kontakt z Wielką Brytanią”. Z rozkładu lotów Warsaw Soap Airport wynika, że ​​do niedzieli i poniedziałku po południu przyleci do Warszawy siedem lotów z Londynu.

Oglądaj TVN24 w internecie >>>

Nowy wariant wirusa koronowego

14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock ogłosił, że w Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant wirusa SARS-CoV-2. Następnie poinformował, że wystąpiło ponad 6000 nowych infekcji szczepami, głównie na południu i południowym wschodzie Wielkiej Brytanii. Hancock powiedział, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znane wcześniej szczepy, ale nie wydaje się być zbyt ostry i nie będzie reagował na szczepionki opracowane przeciwko Govt-19. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz infekcji w Wielkiej Brytanii, w Danii potwierdzono dziewięć infekcji nowym wariantem wirusa koronowego, a pojedyncze przypadki w Holandii i Australii.

READ  Polska Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed dwoma firmami

Kluczowe źródło zdjęć: Shutterstock

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *