Korea Północna testuje pociski balistyczne. Odpowiedź Ameryki

Korea Północna testuje pociski balistyczne.  Odpowiedź Ameryki

Jak pisze KCNA, nowa broń jest oparta na istniejącej technologii, która została ulepszona do przenoszenia 2,5-tonowego okrętu wojennego. „Rozwój tego systemu zbrojnego jest bardzo ważny dla wzmocnienia potęgi militarnej naszego kraju i powstrzymania wszelkiego rodzaju zagrożeń militarnych” – powiedział Ri Pyong Sol, który nadzorował test.

Zdjęcia opublikowane przez państwowe media w Korei Północnej pokazały czarno-biały pocisk wystrzelony z wojskowego pojazdu rakietowego. Według KCNA dwa takie pociski trafiły w cel w odległości 600 km.

To drugi test pocisków balistycznych Pjongjang w ciągu tygodnia. W weekend Korea Północna wystrzeliła dwa pociski krótkiego zasięgu. Pociski wystrzelono wkrótce po tym, jak rząd Korei Północnej ogłosił, że nie prowadzi rozmów z urzędnikami USA, pomimo sygnałów ze strony administracji prezydenta. Joe Fiden Chce się porozumieć.

Testy rakietowe w Korei Północnej. Stanowisko Stanów Zjednoczonych

Wcześniej w czwartek prezydent USA Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone są nadal otwarte na dyplomację z Koreą Północną pomimo testu rakietowego. Ostrzegł jednak, że nastąpi reakcja Waszyngtonu, jeśli Pjongjang będzie kontynuował testowanie swojej broni.

Z kolei Departament Stanu USA Potępił wysiłki Korei Północnej, mówiąc, że programy jądrowe i balistyczne tego kraju stanowią poważne zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa. „Stany Zjednoczone potępiają destabilizację pocisków balistycznych” – oświadczył Departament Stanu.

READ  Google Glitch zaniża złotówkę o pięć

Wysiłki te doprowadziły do ​​powstania wielu ONZ. W raporcie dodano, że naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa zagroziło regionowi i szerszej społeczności międzynarodowej. Podkreślił również, że zaangażowanie USA w obronę Korei Południowej i Japonii jest „żelazną regułą”.

Rozmowy nuklearne między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną utknęły w martwym punkcie od czasu niepowodzenia szczytu z udziałem ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa. Krótki Oraz przywódcy DBRK Kim Jong Un w lutym 2019 r.

Po objęciu urzędu prezydenta USA Joe Biden zlecił szczegółowe badanie polityki USA wobec reżimu Korei Północnej, aby zidentyfikować wszystkie możliwe opcje stawienia czoła rosnącemu zagrożeniu ze strony Korei Północnej.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

(w W)

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *