Kontroler Stadia wkrótce będzie działał przez Bluetooth

Kontroler Stadia wkrótce będzie działał przez Bluetooth

W zeszłym roku Google ogłosiło, że zakończy swoją usługę Stadia 18 stycznia 2023 r. Pozostawiło to wiele pytań, w tym, co stanie się z konsolą Stadia, która była powiązana z usługą.

Google ogłosiło teraz, że uruchomi samoobsługowe narzędzie, które pozwoli klientom włączyć Bluetooth na ich konsoli Stadia. To była funkcja uśpienia konsoli, która została wyłączona w oprogramowaniu.

Po włączeniu kontroler Stadia może być używany jako standardowy kontroler Bluetooth z innymi urządzeniami. W tej chwili nie można tego zrobić, ponieważ kontroler Stadia miał komunikować się i współpracować bezpośrednio z usługą chmurową Stadia. Aktualizacja powinna pozwolić klientom Stadia na dalsze korzystanie z konsoli z innymi urządzeniami, zamiast stania się bezużyteczną po 18 stycznia.

Google wydało także ostatnią grę – Worm Game – dla graczy Stadia przed zamknięciem usługi w następną środę. Od lat jest to gra wewnętrzna, a zespół używał jej do testowania funkcji Stadia. To prosty, minimalistyczny tytuł, który prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego, jeśli usługa nie zostanie zamknięta, ale jest świetnym easter eggiem, aby doświadczyć gry, która była używana do testowania i budowania usługi.

Źródło

READ  Rekonwalescencja Lamborghini Countach potwierdzona w nowym zwiastunie

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *