Kontrakty terminowe na akcje płaskie, aby rozpocząć tydzień z S&P 500 cali poniżej rekordu

Kontrakty terminowe na akcje płaskie, aby rozpocząć tydzień z S&P 500 cali poniżej rekordu

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy.

NYSE

Kontrakty terminowe na akcje pozostają bez zmian, ponieważ S&P 500 próbuje osiągnąć rekordowy poziom w tym tygodniu w obliczu optymizmu co do trwającego ponownego otwarcia gospodarczego tego lata.

Kontrakty terminowe na S&P 500 dodały mniej niż 0,1%. Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 15 punktów, czyli mniej niż 0,1%. Złożone kontrakty terminowe Nasdaq wzrosły o mniej niż 0,1%.

S&P 500 ustabilizował się zaledwie 0,2% od swojego szczytu w ciągu dnia w maju. Indeks benchmarkowy wzrósł w zeszłym tygodniu o 0,6%, co oznacza wzrost w 2021 r. do ponad 12%. Dow i Nasdaq również odnotowały wzrosty w zeszłym tygodniu.

Raport z pracy w piątek pokazać się Stopa bezrobocia spadła do 5,8% z 6,1%, aw maju dodano 559 tys. miejsc pracy. Raport był postrzegany jako wystarczająco mocny, aby utrzymać zaufanie inwestorów do gospodarki, ale wystarczająco lekki, aby zapobiec pośpiechu Rezerwy Federalnej w celu zmiany łatwej polityki fiskalnej.

Inwestorzy skupić się na inflacji Dane w przyszłym tygodniu, z majowym indeksem cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) zostanie opublikowany w czwartek. W kwietniu inflacja CPI wzrosła o 4,2% w stosunku do roku poprzedniego, najszybszy wzrost od 2008 roku. Jeżeli ceny będą nadal rosły, może to spowodować, że Rezerwa Federalna wycofa swoją łagodną politykę.

W weekend kraje G7 Osiągnęli porozumienie w sprawie globalnej reformy podatkowejNajwiększe światowe korporacje są zobowiązane do płacenia co najmniej 15% podatku od swoich zysków. To mniej niż początkowa propozycja administracji Bidena dotycząca minimalnej stawki podatkowej 21%, która nie spotkała się z dużym entuzjazmem w innych krajach. Duże firmy, w tym Facebook i Google, pozytywnie zareagowały na porozumienie.

W tym tygodniu akcje Mimi ponownie znajdą się w centrum uwagi. Większość tych spekulacyjnych spółek, w tym GameStop, AMC i BlackBerry, zakończyła tydzień na minusie. Pomimo ogromnych zysków Po niestabilnym tygodniu handlowym.

READ  Netflix wprowadzi poziom reklam w Kanadzie 1 listopada

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *