Kliniki szczepień proszą o cierpliwość, gdy ludzie szukają drugiej dawki szczepionki COVID-19

Kliniki szczepień zachęcają ludzi do okazywania cierpliwości i szacunku po doniesieniach, że ich personel jest maltretowany i zastraszany przez osoby szukające drugiej dawki.

W sobotnie popołudnie Vaccine Hunters Canada, grupa wolontariuszy pomagająca w szczepieniach narodowych, napisała na Twitterze, że otrzymała liczne doniesienia o „złym traktowaniu ludzi” personelu kliniki, „próbując zastraszyć”, aby otrzymać drugą dawkę . Jeszcze się nie kwalifikuje.

Grupa powiedziała: „W ogóle nie tak traktujesz kogokolwiek”.

Terence Rodriguez, który współpracuje z Rexdale Community Health Centre, powiedział, że dzieje się to już od kilku dni.

„Naprawdę staramy się zapewnić jak najwięcej pomocy i wsparcia, zdając sobie sprawę, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że ludzie są niespokojni i zestresowani. Dlatego staramy się po prostu zachować jak najwięcej miejsca i odpowiedzieć na jak najwięcej pytań – powiedział Rodriguez w wywiadzie dla CP24.

Jednak powiedział, że jest to wyzwanie dla personelu, który w większości jest wolontariuszem. Rodriguez zauważył, że w kilku przypadkach niektórzy ludzie stali się agresywni i zadawali mnóstwo pytań. Niektóre osoby przychodzą do kliniki również pod koniec dnia, mając nadzieję na podanie dodatkowych dawek w drugim zastrzyku.

„Jest to również dla nas wyzwanie, ponieważ ludzie, którzy tam są, potrzebują czasu i miejsca, aby spróbować zorganizować całe grupy i zaszczepić się… ponieważ właśnie tam pojawia się wiele tych tłumów, a ci pracownicy i wolontariusze są po to, aby spróbować to zorganizować. A więc potrzeba mocy, by to zrobić. ”.

READ  Musk mówi, że Tesla i SpaceX widzą duże ryzyko inflacji

Rodriguez chce przypomnieć społeczeństwu, że postępują wyłącznie zgodnie z wytycznymi lokalnej jednostki zdrowia i nie mogą tego zmienić.

„Cierpliwość jest kluczem” – powiedział. „Mamy więc nadzieję, że ludzie dadzą nam po prostu więcej czasu i miejsca. Dostaniemy tam drugie dawki. Ale teraz, szczególnie w naszych klinikach, jesteśmy po to, aby służyć określonej populacji w hotspotach, która tego nie robi. dużo wsparcia lub możliwości ”.

Rzecznik szpitala Humber River Hospital, który prowadzi pop-upową klinikę w Downsview Arena, potwierdził, że mieli również podobne incydenty.

Woodbine Entertainment powiedział, że nie jest świadomy podobnych incydentów w swoich klinikach.

Rzecznik firmy powiedział: „Mamy nadzieję, że to odosobniony przypadek. Wiele osób poświęca swój czas, aby pomóc swoim społecznościom. Zdecydowanie nie zasługują na takie traktowanie, jeśli to prawda”.

Dr Lisa Salamon-Switzman, lekarz medycyny ratunkowej w Scarborough Health Network, podzieliła się w mediach społecznościowych swoim doświadczeniem prześladowania w zeszłym tygodniu, kiedy ich klinika zaczęła podawać szczepionki dzieciom w wieku od 12 do 17 lat.

„Wielu rodziców próbuje nas dręczyć i wymyślać historie. Zaniemówiłem, bo to wciąż się dzieje” – napisała na Twitterze.

Lekarz pogotowia Steve Flendall również wezwał ludzi do zachowania życzliwości.

„Jako osoba pracująca w ten weekend w klinice szczepień, mogę powiedzieć, że nikt, kto pracuje w jakimkolwiek miejscu, nie chce nikomu powiedzieć„ nie ”wobec szczepionki. Jednak pytam personel pierwszej linii, który nie ma nic do powiedzenia w sprawie Polityka, Aby przeciwstawić się kierunkom, nie jest to przydatne ”- napisał na Twitterze.

W marcu hrabstwo przyjęło dyrektywy Krajowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień, które wydłużyły odstęp między pierwszą a drugą dawką do 16 tygodni, zamiast 21 do 28 dni zalecanych przez producentów szczepionek.

Rząd powiedział, że zrobiono to w celu przyspieszenia wprowadzenia szczepionki. Ale wraz ze wzrostem dostaw szczepionek wielu kwestionowało, czy ten okres można skrócić.

READ  Więcej pasażerów linii Air Canada i WestJet zastanawiało się nad powodami odmowy odszkodowania

Na początku tego miesiąca premier Doug Ford powiedział, że chce dwóch letnich dawek w Ontario.

„Jeśli zdobędziemy zapasy, będziemy pracować nad naszymi plecami, nadając dwie dawki latem zamiast jednej latem” – powiedział.

W tej chwili wiele osób z grupy wysokiego ryzyka może otrzymać drugą dawkę cztery miesiące wcześniej. Ponadto wszyscy pracownicy szpitala, którzy opiekują się pacjentami z COVID-19 lub są zagrożeni zakażeniem, pobierają próbki COVID-19, personel laboratoryjny, osoby udzielające pierwszej pomocy, pracownicy opieki środowiskowej i główni opiekunowie rezydentów opieki długoterminowej mogą rezerwować wizyty w drugiej dawka szczepionki.

Osoby, które korzystały z portalu rezerwacji hrabstwa, musiały rezerwować spotkania dla dwóch dawek w tym samym czasie. Jednak wielu mieszkańców, którzy otrzymali szczepionkę w przychodni lub aptece, nie ma dat podania drugiej dawki. Hrabstwo doradziło im, aby skontaktowali się z przychodnią lub apteką, w której otrzymali pierwszą dawkę, w celu uzyskania informacji.

W piątek Ontario powiedziało, że osoby, które otrzymały szczepionkę AstraZeneca, będą mogły otrzymać drugą dawkę już w przyszłym tygodniu.

Tymczasem Kanada osiągnęła w sobotę kamień milowy, a ponad połowa populacji tego kraju otrzymała co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

W Ontario podano dotychczas ponad 7,9 miliona dawek.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *