Kiedy nastąpią zmiany w sterowaniu? Premier odpowiedział

Kiedy nastąpią zmiany w sterowaniu?  Premier odpowiedział

Jak zaznaczył premier Mathews Moraveki podczas konferencji prasowej we wtorek, rząd nie wykluczył możliwości wprowadzenia „pewnych zmian” przez najbliższe dwa tygodnie po ogłoszeniu zakazu do końca stycznia. – Spróbujemy się z nimi skontaktować na początku przyszłego tygodnia – zapowiedział.

Premier podkreślił, że jesteśmy w czasie, gdy trudno jest szerzej mówić o otwarciu gospodarki. – Na pewno w najbliższych dniach będziemy działać na rzecz etyki zdrowotnej – Jeśli sytuacja się poprawi, (…) pozwoli to na pewne uwolnienie i złagodzenie tych ograniczeń – powiedział.

Przeczytaj także:
Sonebit wszedł do otwartej restauracji. Ludzie rzucili się na pomoc właścicielowi

Co rząd weźmie pod uwagę przy złagodzeniu ograniczeń?

Moravsky przyznał, że to nie tylko kwestia epidemii, zgonów czy dostępności łóżek rządowych. – Nowa mutacja wirusa, która się pojawiła, jest bardzo nieznana, dziś trzeba być dalekowzrocznym na możliwe sytuacje – powiedział premier.

– Sytuacja może się pogorszyć za tydzień, po którym kontrole powinny być jeszcze przez jakiś czas utrzymywane – zaznaczył.

Przeczytaj także:
Wykluczony z tarczy kryzysowej? Fogel ostrzega przedsiębiorców

Pomoc dla firm

Zdaniem premiera „już dziś szeroko stosowane w branży spożywczej, turystycznej, hotelarskiej, szkoleniowej i wystawienniczej” pomogą przedsiębiorcom przetrwać ten bardzo trudny czas. „Na pewno pomyślimy o większej liczbie narzędzi” – oświadczył.

Szef rządu przypomniał, że wiele firm zostało zwolnionych ze składek ZUS, „akcja strajkowa, system bezzwrotnych dotacji do 5 tys. Zł i wiele narzędzi jest dziś na miejscu”.

Premier podkreślił, że eliminację gospodarki ogranicza program szczepień i dostępność szczepionek. „To uciążliwe” – zauważył. Powiedział, że istnieją oznaki dla rządu, że od marca lub kwietnia będą wyższe poziomy, „ale zostanie to potwierdzone za tydzień lub dwa”.

READ  Alen Babic vs Łukasz Różański: Ciężary z Polski

Przeczytaj także:
Moraweki jest nieugięty w kwestii szczepionek: nie podoba mi się to

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *