Katar oskarża byłego ministra finansów o przekupstwo i defraudację | Wiadomości biznesowe i gospodarcze

Katar oskarża byłego ministra finansów o przekupstwo i defraudację |  Wiadomości biznesowe i gospodarcze

Al-Emadi stanie przed sądem karnym po aresztowaniu w 2021 roku pod zarzutem defraudacji.

Były minister finansów Kataru Ali Sharif Al-Emadi stanie przed sądem karnym po aresztowaniu w 2021 r. pod zarzutem defraudacji.

Al-Emadi został aresztowany w maju 2021 r., ale niewiele zostało upublicznionych na temat jego sprawy. Qatar News Agency (QNA) powiedziała w krótkim oświadczeniu w niedzielę, że będzie sądzony wraz z nieokreśloną liczbą innych osób pod zarzutami.

„Ponieważ zgromadzony w aktach sprawy materiał dowodowy dowodzi, że oskarżony popełnił zarzucane mu przestępstwa, Prokurator Generalny wydał postanowienie o skierowaniu oskarżonego do Sądu Karnego w celu ukarania go za zarzucane mu przestępstwa, w tym przekupstwo i przywłaszczenie publiczne pieniądze, pieniądze i nadużycie stanowiska” – czytamy w raporcie Qatar News Agency. Nadużycie władzy, szkoda funduszy publicznych i pranie brudnych pieniędzy.

W raporcie nie wyjaśniono, o jaką kwotę kradzieży oskarżono byłego ministra.

Al-Emadi zyskał na znaczeniu w arabskim emiracie Zatoki Perskiej wraz z wstąpieniem obecnego emira na tron ​​i po nadzorowaniu przekształcenia Qatar National Bank w największy bank na Bliskim Wschodzie.

Niegdyś jeden z najpotężniejszych urzędników w Katarze, Al-Emadi był prezesem banku, członkiem rady dyrektorów państwowego funduszu majątkowego Kataru i przewodniczącym zarządu Qatar Airways.

Al-Emadi nie skomentował publicznie sprawy.

Reuters poinformował, że premier i minister spraw zagranicznych Kataru, szejk Mohammed bin Abdul Rahman Al Thani, powiedział, że śledztwo dotyczyło jego funkcji ministra finansów, a nie jego pozycji w funduszu państwowym lub banku.

READ  Putin mówi Tuckerowi Carlsonowi, że Rosji nie da się pokonać na Ukrainie Aktualności

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *