Katar oskarża byłego ministra finansów o przekupstwo i defraudację | Wiadomości biznesowe i gospodarcze

Al-Emadi stanie przed sądem karnym po aresztowaniu w 2021 roku pod zarzutem defraudacji.

Były minister finansów Kataru Ali Sharif Al-Emadi stanie przed sądem karnym po aresztowaniu w 2021 r. pod zarzutem defraudacji.

Al-Emadi został aresztowany w maju 2021 r., ale niewiele zostało upublicznionych na temat jego sprawy. Qatar News Agency (QNA) powiedziała w krótkim oświadczeniu w niedzielę, że będzie sądzony wraz z nieokreśloną liczbą innych osób pod zarzutami.

„Ponieważ zgromadzony w aktach sprawy materiał dowodowy dowodzi, że oskarżony popełnił zarzucane mu przestępstwa, Prokurator Generalny wydał postanowienie o skierowaniu oskarżonego do Sądu Karnego w celu ukarania go za zarzucane mu przestępstwa, w tym przekupstwo i przywłaszczenie publiczne pieniądze, pieniądze i nadużycie stanowiska” – czytamy w raporcie Qatar News Agency. Nadużycie władzy, szkoda funduszy publicznych i pranie brudnych pieniędzy.

W raporcie nie wyjaśniono, o jaką kwotę kradzieży oskarżono byłego ministra.

Al-Emadi zyskał na znaczeniu w arabskim emiracie Zatoki Perskiej wraz z wstąpieniem obecnego emira na tron ​​i po nadzorowaniu przekształcenia Qatar National Bank w największy bank na Bliskim Wschodzie.

Niegdyś jeden z najpotężniejszych urzędników w Katarze, Al-Emadi był prezesem banku, członkiem rady dyrektorów państwowego funduszu majątkowego Kataru i przewodniczącym zarządu Qatar Airways.

Al-Emadi nie skomentował publicznie sprawy.

Reuters poinformował, że premier i minister spraw zagranicznych Kataru, szejk Mohammed bin Abdul Rahman Al Thani, powiedział, że śledztwo dotyczyło jego funkcji ministra finansów, a nie jego pozycji w funduszu państwowym lub banku.

READ  Badanie wykazało, że krótkie drzemki w ciągu dnia nie łagodzą niedoboru snu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top