Kanadyjka Rachel Homan pokonuje Estonię w Mistrzostwach Świata Kobiet

Kanadyjka Rachel Homan pokonuje Estonię w Mistrzostwach Świata Kobiet

SYDNEY, Nowa Południowa – Kanadyjka Rachel Homan rozgrzała się przed play-offami, wygrywając 9:4 z Estońską Lisą Turman w czwartkowy poranek podczas Mistrzostw Świata Kobiet w Curlingu.

Homan rozpoczął spotkanie od rzutu za trzy punkty, a w drugiej partii miał jeszcze cztery przechwyty. Zespoły uścisnęły sobie dłonie po rozegraniu minimum sześciu drużyn.

„Nie spodziewaliśmy się, że sprawy potoczą się tak nierówno” – powiedział Homan. „To świetny zespół”. „Złapaliśmy ich kilka razy na linii losowania”.

Homan i jej zespół z Ottawy, w skład którego wchodzą Tracey Fleury, Emma Mischio i Sarah Wilkes, na trzy mecze przed końcem ćwierćfinału poprawiły wynik na 9:0.

Mając dobry wynik, kanadyjska rezerwowa Rachel Brown zastąpiła Wilkesa w szóstej partii. Podopieczni Homana mieli przerwać passę 25 zwycięstw z rzędu podczas wieczornego remisu z Jessicą Smith z Nowej Zelandii.

Kanada zapewniła sobie miejsce w kwalifikacjach w środowy wieczór, pokonując Türkiye 9:5. Sześć najlepszych drużyn z 13-zespołowej grupy zajmie 200. miejsce w weekendowych play-offach.

W dwóch innych wczesnych meczach rozegranych w czwartek potrzeba było co najmniej sześciu bramek. Włochy zapewniły sobie miejsce w kwalifikacjach pokonując Norweżkę Marianne Rorvik 10:2, a Szwajcarka Silvana Tirinzoni pokonała Nową Zelandię 10:2.

Tabitha Peterson ze Stanów Zjednoczonych zdobyła dwa punkty w dziesiątej partii i pokonała Japonkę Mio Ueno 9:7.

Po 15 remisach Kanada (9-0) i Włochy (8-1) wyprzedziły obrońcę tytułu Szwajcarię (7-2), Południowokoreańską Eunji Jim (6-2), Dunkę Madeleine Dupont (6-3) i Szwedkę Annę . Hasselborg (5-4).

Zajęcie miejsca w pierwszej dwójce w ćwierćfinałach zapewni bezpośredni awans do półfinału. Pozostałe cztery drużyny rozegrają mecze eliminacyjne w sobotę rano.

Amerykanie poprawili swój wynik do 4-5, podczas gdy Japonia dołączyła do Norwegii i Szkotki Rebeki Morrison z wynikiem 3-6. Türkiye Delsat Yildiz miał wynik 2:7, a Estonia i Nowa Zelandia 1:8.

READ  Gwiazda Nets, Kevin Durant, wyrzucony z boiska po zdobyciu łokcia Kelly Olink w zwycięstwie nad Pistons | NBA.com Kanada

Homan występuje w tych zawodach po raz czwarty w karierze. Jej jedyny tytuł mistrza świata zdobył w 2017 roku w Pekinie.

Tirinzoni zdobył cztery tytuły mistrza świata z rzędu. Jennifer Jones wyprzedziła ostatnią kanadyjską drużynę, która zdobyła złoto, zajmując pierwsze miejsce w 2018 roku w North Bay w Ontario.

Brad Gushue z St. John's w Północnej Dakocie będzie reprezentował Kanadę na Mistrzostwach Świata Mężczyzn w Curlingu, które odbędą się w dniach 30 marca–7 kwietnia w Schaffhausen w Szwajcarii.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 21 marca 2024 r.

Obserwuj @GregoryStrongCP na X.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *