Kamil Stoch uważa, że ​​największy. Znaczące kilka sekund zaraz po skoku

Kamil Stoch Drugie miejsce na mundialu w Engelbergu. Najlepsi okazali się Holver Eckner Granerut, a na trzecim miejscu Ans Lonisek. Polacy przeszli ekscytujący mecz, ponieważ widać było cztery biało-czerwone kolory W pierwszej dziesiątce.

Obejrzyj wideo
Stokes zmagał się z własnymi ambicjami. Jęczenie daje nam wielką radość

Bez wielkiej radości, tylko ulga

Kolejny strzał do nazwiska Stokesa ma na sobie cyfrę „1”, co oznacza, że ​​po raz pierwszy w tym sezonie na etapie Pucharu Świata pojawi się skoczek, który będzie co najmniej drugi, a twarz skoczka nie będzie zbyt zadowolona. Zamiast tego rozległo się głębokie westchnienie i uwolnienie powietrza. Jeśli słychać odgłos emocji, to na pewno będzie to dźwięk wielkiego kamienia spadającego z serca skoczka, który dotychczas imponował na treningach i kondycji w tym sezonie, ale najpierw Seria Popełnił błąd w meczach, co również go powstrzymało Spacerować Za jedyne trofeum w życiu. To oczywiście złoty medal mistrzostw świata w narciarstwie. Prawdopodobnie jest to czynnik, dlaczego radzą sobie tak słabo – i dlaczego tak źle. Według Stokesa ważne jest tylko złoto.

Kolejny punkt zwrotny w Engelbergu?

Jednak Engelberg po raz kolejny przyniósł punkt zwrotny w zakładkach Camille Stokes! W swojej karierze skoczek ze Sopilu 16 razy stawał na podium Pucharu Świata w grudniu, gdzie 10 razy to robił w Engelbergu. W rzeczywistości w ciągu ostatnich 10 sezonów Stokes miał tylko jeden sezon, kiedy startował w Szwajcarii i nie wrócił z miejscem na scenie. To jeden z jego ulubionych przedmiotów, a wyniki potwierdzają to. Ogólnie rzecz biorąc, dla Stoke był to już 72. etap jego kariery na Pucharze Świata, chociaż wszyscy kibice w tamtym czasie zastanawiali się, czy Polak zasłużył na 37. zwycięstwo, ponieważ ponownie pojawiły się kontrowersje wokół odwołania sędziego do Halvera Ecknera Granera. Jednak tym razem nie ma co o tym dyskutować, bo Stokes był o 4,5 punktu lepszy od Norwegii w obu seriach i stracił zaledwie 2,2 punktu. Jak powiedział Granroot, to jego najlepsze skoki w tym sezonie. Z kolei Stokes ponownie narzekał na drobne błędy, aw rozmowie z DVP powiedział, że przekracza 80-90 procent swoich umiejętności i nie jest jeszcze w pełni usatysfakcjonowany. Jeśli to 80 procent mocy Stokesa, to boimy się konkurentów, gdy Polak osiągnie 100 procent …

READ  Wykryto wyciek w rurociągu w Polsce sprowadzającym ropę z Rosji do Niemiec - The National

– Zawsze to robił. Kiedy wygrał mecz Czterech Skoczni, rozpoczął sezon kilkoma dobrymi, ale wyjątkowymi meczami. Właściwie to rozpoczął ten sezon w Engelbergu, a gdy jego forma bardzo się rozwinęła, wygrał zawody. Czyli tradycyjny Kamil Stoch powoli przyspiesza, ale potem leci wyżej i dalej (śmiech). Tak, to może być dla nas niebezpieczne. Sporo się po nim spodziewałem w Planicy, bo wiem jak lubi tę górę i jak zawsze chce być w dobrej kondycji do lotów, ale to nie był dla niego odpowiedni moment. Ale nie zapomniałem, jak wspaniały jest Kamil Stokes. Jest jednym z najlepszych na świecie i wiem, że tej zimy może być jeszcze silniejszy – powiedział w ostatnim wywiadzie dla Sport.bil niemiecki trener Stephen Horncher. pracownicyKto dobrze zna Stocha.

Tym razem Stokes się zatracał. Decydująca była pierwsza zakładka

Michaels Dole jest absolutnie przekonana, że ​​Camila Stokes wciąż może wygrać, a fakt, że za kilka miesięcy skończy 34 lata, nie powinien być tutaj tak dużym problemem, ponieważ Polka jest obecnie u szczytu kondycji fizycznej. Potwierdzają to badania dr Harolda Bernitza, który odpowiada za przygotowanie kształtu skoczków. Ten kształt ciała był widoczny podczas treningu Stokesa.

Jednak problem z rozpoczęciem sezonu ze Stokesem polega na tym, że skoczek nie do końca pokonał presję swoich oczekiwań. Ambicje narzucone przez siebie. To go powstrzymało i było jasne, że w pierwszych meczach, kiedy był zestresowany, piętrzyły się błędy. To również nie jest nowość w firmie Stokes. Jeśli skoczek myśli, że może posunąć się za daleko, chce zaryzykować w zawodach i zrobić „więcej niż może tym razem”, a wtedy pojawiają się błędy Stokesa, które obniżają jego pewność siebie. Istnieje spirala błędów. W zeszłorocznym meczu Czterech Skoczni zawodnik, który zmierzał do Niemiec po skokach z pierwszej serii w Oberstorfie, był całkowicie zdruzgotany w nadziei, że będzie walczył o najlepsze miejsca. Trzeba było wrócić do podstaw skoków, co odłożyło jego eksplozję na marzec. Jak wiecie, wszelkie plany zdobywania medali na samolotach pokrzyżowała epidemia. Może tylko mieć nadzieję, że ten pierwszy etap w tym sezonie zdejmie na siebie brzemię jego własnych ambicji i bardzo łatwo rozpocznie kolejne mecze.

READ  Tylko w pudełku: Mikey Vinevsky odrzuca skandal z "gwiazdą magazynu TVP INFO" w hotelu pod Ukowem

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *