Kamala Harris została nowym wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Kto jest asystentem Bidena | Wiadomości z całego świata

Jako przyszły wiceprezydent USA Harris zyskuje uwagę mediów. To też nowość, bo to oni z założenia muszą stanowić zaplecze i wsparcie dla prezydenta. Stoi za nim, a nie za nim.

Harris jest inny. Nie tylko przyciąga uwagę, będąc numerem jeden na wiele sposobów, pomaga jej również Joe Biden. Nowy prezydent jest najstarszym w historii. Jak widać po nim ma 78 lat. Jego urok zniknął. Często możesz zadawać pytania, czy zrobi to pod koniec swojej kadencji. To tylko zwiększy zainteresowanie Harrisa pociągnięciem do odpowiedzialności w przypadku problemów zdrowotnych Pittona.

Trudny początek nieznanego

Jednak najbliższe tygodnie i miesiące dla nowego wiceprezesa będą trudne. W rzeczywistości zaciętej walki o wpływy w Białym Domu charyzma i wizerunek Harrisa mogą ją zranić. Dotyczy to zwłaszcza szeroko rozpowszechnionych spekulacji na temat jego przyszłej prezydentury lub miejsca Piltona. Z powodzeniem odniósł już polityczny cios w plecy swojego szefa. Biden jest otoczony przez grono zaufanych sojuszników, którzy znają się od dziesięcioleci. Harris jest dla nich dziwny i niepewny. Na zewnątrz wszyscy się uśmiechną i zaprezentują wspólny front, ale za drzwiami Białego Domu będzie inaczej. Szczególnie pod koniec kampanii osłabiają się relacje między prezydentem a wiceprezydentem. Na co dzień będą oddzielane ścianą doradców i współpracowników.

– Sukces na tym stanowisku w dużej mierze zależy od pracowników współpracowników. Tymczasem Harris buduje zespół, który nie ma silnych powiązań z najlepszymi doradcami Bidena. Korespondentka Washington NBC, Shannon Betty Peace, ostrzega, że ​​nie zna większości swoich nowych partnerów i nigdy wcześniej z nimi nie pracowała. Jego zdaniem osiągnięcie posłuszeństwa w Białym Domu byłoby dla Harrisa i jego ludu poważnym problemem. Tymczasem bez poparcia prezydenta i jego ludzi Harris może mieć duże trudności z samodzielnym realizacją pewnych zadań, które mogłyby przynieść mu legitymację, kontakty i uznanie. Bez tego skończyłby jak przeciętny wiceprezes i zrobiłby wszystko, by zmienić szefa podczas mniej ważnych wydarzeń publicznych.

Problemy w budowaniu zespołu to jedna ze słabości Harrisa. Zrealizowali się, gdy próbował swoich sił w prawyborach prezydenckich w 2019 roku. Jego kampania rozpoczęła się pomyślnie, ale w ciągu kilku miesięcy ruszyła pełną parą. Do mediów wyciekł list związany z rezygnacją jednego z dyrektorów, zarzucający kierownictwu kampanii bardzo złe traktowanie pracowników i wypowiadający kompletny bałagan w gorzkim języku. – Harris pokazał w swoim przekazie sprzeczności, często zastępując taktykę zwykłymi rezultatami, a jego sojusznicy dzielą się na przeciwstawne frakcje – o klęsce jego kampanii pisał The New York Times, bliski ideologicznie Demokratom. Okazało się, że pracowitość, glamour i odpowiedni wygląd to nie wszystko. Brakowało konsekwencji i umiejętności kierowniczych.

READ  Polska inflacja rośnie we wrześniu

– Zawsze jest twarda w gołębniku. W wywiadzie dla Los Angeles Times, Dan Newman, doradca polityczny, który pracował z Harrisem przy kilku kampaniach wyborczych, powiedział, że czasami działa to na jej korzyść. Zamiast przedstawiać go amerykańskiej prawicy jako zatwardziałego marksistę, który chce wprowadzić „socjalizm” żelazną ręką w Ameryce, nie jest to tak naprawdę deklarowany postęp. Istnieje wiele wątpliwości co do tego, w co naprawdę wierzy i co faktycznie zrobi. Chociaż chce mi udowodnić, że się mylę, powiedziała LAT Rebecca Kirsner Godz, działaczka działająca na rzecz lewicowych organizacji w Waszyngtonie.

W ciągu roku od niepowodzenia kampanii prezydenckiej Harrisa, kiedy Biden wybrała swojego wiceprezydenta, nikt nie mógł ukryć faktu, że jej wygląd i płeć przemawiały tak mocno na jej korzyść. Czarna kobieta i dziecko imigranta. Kobiety, imigranci i czarnoskórzy – idealne połączenie, aby ugruntować poparcie w kluczowych grupach wyborczych, aby pokonać Trumpa. Gwiazda silnej kobiety, która przebiła szklany dach, znów zaświeciła. Jednak amerykańscy komentatorzy polityczni twierdzą, że nawet jeśli media i opinia publiczna zapomną o słabościach Harrisa, będą ją ścigać w nadchodzących latach. Mogą mieć duży wpływ na to, czy faktycznie jest kimś więcej niż konsekwentnym wiceprezesem.

Kamala Harris studiowała na Howard University w Waszyngtonie, DC, tradycyjnie zdominowanym przez Czarnych.

Geneza wielokulturowości

Nie ma jednak wątpliwości, że Harris będzie walczył i łatwo się nie podda. Mimo swoich słabości jest niewątpliwie osobą niezwykłą. W przeciwnym razie nie poszedłby tam, gdzie jest. Przede wszystkim stał się otwartym wiceprezesem z szansą na prezydenturę. Miał znakomitych nauczycieli z wytrwałością, determinacją, ciężką pracą i otwartym umysłem. Rodzice i dziadkowie.

Jej matka, Shyamala Gopalan, pochodzi z Indii. A zwłaszcza od Tamilów mieszkających na subkontynencie południowym. Dzięki wsparciu najbardziej postępowych rodziców swoich czasów, w 1958 roku w wieku 19 lat wyjechał na studia do Stanów Zjednoczonych. Już w 1964 r. Obronił doktorat na prestiżowym Uniwersytecie Berkeley. Uznanie zawodowe zdobył głównie dzięki badaniom nad rakiem. Niski, nieco ponad 1,5 metra, z małym i wyraźnym akcentem, Shyamala był nie tylko inteligentny, ale także bardzo pracowity i zdeterminowany i musiał wtedy rozwinąć karierę naukową.

READ  Polska wyśle ​​w najbliższych dniach cztery samoloty bojowe na Ukrainę

Ojciec Kamali również jest imigrantem, ale z zupełnie innego kierunku, Jamajki. Donald Harris pochodził z biednie zamożnej rodziny, ale okazał się znakomitym i pracowitym studentem i studentem, dzięki czemu otrzymał stypendium brytyjskiego rządu kolonialnego. Wyjechał na studia do Berkeley. W 1966 roku uzyskał stopień doktora. Specjalizował się w ekonomii, a później wykładał na kilku uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. Jest profesorem na Uniwersytecie Stanforda. Pracował jako konsultant gospodarczy w wielu krajach. W młodości nazywano go „profesorem marksistą”, który „wprowadzał uczniów w błąd”. Zasługuje na takie określenia, krytykując amerykański model gospodarczy i lewicowe poglądy.

Rodzice Kamali spotkali się na spotkaniach Organizacji Czarnych Studentów w Berkeley. Shyamala dołączyła do nich, ponieważ czuła się zmarginalizowana ze względu na swój wygląd i wygląd, a jej postać nie pozwalała jej się poddawać. Od spotkania do spotkania dwoje doktorantów pobrało się w 1963 roku. Kamala urodziła się w 1964 roku, trzy lata po swojej siostrze Mayi. W 1971 roku był już rozwód po burzy.

Niezależnie od różnic między rodzicami, obie dziewczyny reprezentowały dwie różne kultury, w których dorastały. Kamala mówi, że wizyty rodziny jej ojca na Jamajce były fascynujące i że teksty większości dotychczasowych piosenek Boba Marleya są widoczne na pamięć. Tata musi się również upewnić, że interesuje go nie tylko muzyka i rozrywka wyspiarzy, ale także ich tradycje i problemy, zwłaszcza nierówności ekonomiczne. Przeprowadzka do Indii z rodziną mojej matki miała podobny wpływ. W szczególności wspomina o swoim dziadku, który musiał jej zaimponować swoim otwartym i postępowym myśleniem. W następnych latach krzyż został założony przez mieszkanie w Kanadzie, ponieważ jego matka pracowała przez 16 lat na Uniwersytecie McGill w Montrealu, a obie córki mieszkały tam przez większość tego roku.

Kariera na różne sposoby

Przy takim rodowodzie nie dziwi fakt, że Kamala jest opisywana jako inteligentna, pracowita, zdeterminowana i zamożna. Ponadto ma lewicową wizję. Świetna mieszanka na karierę polityczną w Kalifornii. Ukończył studia prawnicze w 1990 roku i zaczął to robić zaraz po zdaniu egzaminu zawodowego. Wybrał ścieżkę prawnika i szybko zaczął wspinać się z dołu.

READ  Polska i Ukraina zwiększą do 2022 r. wydobycie węgla dla zimnego klimatu

Jednak w 2000 roku stanął przed przeszkodą, która dobrze oddaje jego charakter. Jako asystent prawnika w San Francisco był uwikłany w konflikt z drugim starszym partnerem w sprawie jego podejścia do przestępczości nieletnich. Ponieważ nie mogła oderwać wzroku, zdecydowała się rzucić. Wrócił dwa lata później, ale jego były pracodawca obrał za cel krzesło adwokata w San Francisco. Chociaż wcześniej ją wybrał i zatrudnił, nie miała problemu z uderzeniem go mocno w czasie kampanii wyborczej. Zrobiła to pomyślnie, wygrała wybory i zajęła jego miejsce.

Willie Brown, były burmistrz San Francisco i czołowy polityk demokratów w Kalifornii, bardzo mu pomógł w kampanii wyborczej. Na początku lat 90. Harris zaczął spotykać się z mężczyzną mającym prawie trzy dekady. Brown jest znany ze swojej jedności. Lokalne gazety wielokrotnie opisywały, jak otrzymał dobrze płatną i wygodną pracę dla swoich ochroniarzy na różnych tablicach miejskich w San Francisco. Zrobił to również dla swojej „dziewczyny”. Harris powiedział później, że zasiadał w tych grupach i zarabiał na swoje wynagrodzenie, wykonując swoją pracę sumiennie. Brown nie ukrywał, że pomógł znaleźć pracę jako prawnik w San Francisco. Jednak po zwycięstwie natychmiast go ostrzegł, aby nie sądził, że zostanie oskarżony o cokolwiek, jeśli to zrobi. „Tylko Kamala pomogła mi zbudować z nim karierę, zrobiłem coś takiego” – powiedział w 2019 roku.

Harris był prawnikiem do 2011 roku, po czym wygrał wybory na prokuratora stanowego. Jego wpływy w Kalifornijskich Demokratach stale rosły i utworzył sieć oddziałów. Decydując się na kandydowanie w wyborach do Senatu USA z Kalifornii w 2016 roku, od początku uważany był za faworyta. Z pewnością wygrał, zdobywając 60 procent głosów. Jego gwiazda świeciła coraz jaśniej, był też postrzegany jako nowy Barack Obama, ale tym razem w spódnicy.

Jednak w czasie swojej kadencji w Senacie nie był znany z niczego szczególnego. Skupił się na dobrze znanych tematach z imigracji i wymiaru sprawiedliwości. Według amerykańskich komentatorów politycznych wpływ zupełnie nowego środowiska na Waszyngton, który nie ma kontaktów ani wiarygodnych sojuszników, jest dobrze znany. Czas pokaże, czy uda jej się przełamać pierwszy standard amerykańskich polityków zakorzeniony na stałe w Waszyngtonie.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *