Kalifornia: Kilkanaście ofiar wypadku samochodowego

Piętnaście osób zginęło we wtorek, kiedy 25-osobowa ciężarówka zderzyła się z ciężarówką DIR na autostradzie w południowej Kalifornii, w pobliżu granicy amerykańsko-meksykańskiej, podali lokalni urzędnicy. Inne źródła wyjaśniają, że zginęło 13 osób.

Dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze znana. Piętnaście osób zginęło w SUV-ie w regionalnym centrum medycznym El Centro. Siedem osób trafiło do szpitala, po czym jedna zmarła.

Cztery osoby zostały przewiezione do Desert Regional Medical Center w Palm Springs, gdzie jedna jest krytyczna, a druga stabilna, powiedział rzecznik szpitala Todd Burke.

Omar Watson, oficer patrolu autostrad w Kalifornii, powiedział, że władze nadal nie wiedzą, czy kierowca Forda, który zginął w wypadku, został zatrzymany na znaku stop przed wjazdem na autostradę, po której jechał DIR.

W tweecie z National Transportation Safety Board, badacze wypadków wskazali, że podróż Forda zwykle liczyła osiem osób na pokładzie. Kierowcą martwego Forda był 22-letni mężczyzna z Mexico City, miasta na granicy z Meksykiem. Jego pasażerowie to głównie sezonowi pracownicy rolni. 69-letni kierowca ciężarówki został przyjęty do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

Władze współpracują z ambasadą Meksyku w celu identyfikacji ofiar. Najmłodszy z kontuzjowanych miał 16 lat. W okolicy odbywa się zbiór.

READ  Arcadius Milic jest brutalnie szczery. Planujesz już wyjazd z Marsylii? Piłka nożna

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top