Jennifer Wexton: Demokratka z Wirginii, u której zdiagnozowano rzadką chorobę neurologiczną

Jennifer Wexton: Demokratka z Wirginii, u której zdiagnozowano rzadką chorobę neurologiczną

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Jennifer Wexton powiedziała, że ​​w 2024 roku ustąpi ze stanowiska publicznego, aby spędzić cenny czas z rodziną.

U amerykańskiej legislatorki zdiagnozowano rzadką i nieuleczalną chorobę neurologiczną, co zmusiło ją do wycofania się z ubiegania się o reelekcję w 2024 r.

U członkini Izby Demokratycznej u Jennifer Wexton zdiagnozowano postępujące porażenie nadjądrowe, stan, który opisuje jako „chorobę Parkinsona leczoną sterydami”.

W 2018 roku została wybrana do reprezentowania 10. Okręgu Kongresowego Wirginii.

Pani Wexton stwierdziła, że ​​„smutno jej” odchodzić ze służby publicznej.

„Ta nowa diagnoza jest trudna” – stwierdziła pani Wexton – stwierdził w oświadczeniu. „Brak poprawy w przypadku PSP”.

U 55-letniej parlamentarzystki, u której w kwietniu zdiagnozowano chorobę Parkinsona, powiedziała wówczas, że będzie szukać leczenia i nadal sprawować urząd.

„Mam się dobrze i chcę wyciągnąć z tej diagnozy jak najwięcej dobrego, także tutaj, w Kongresie” – powiedziała wówczas w mediach społecznościowych.

Jednak w swoim ostatnim oświadczeniu pani Wexton stwierdziła, że ​​jej objawy nie poprawiły się w sposób, jakiego oczekiwała, co doprowadziło ją do odkrycia, że ​​cierpi na rzadką postać atypowej choroby Parkinsona.

„Poprosiłam o opinię lekarską i dodatkowe badania, a moi lekarze zmienili moją diagnozę na postępujące porażenie nadjądrowe, które jest rodzajem aktywowanej choroby Parkinsona” – powiedziała.

Z raportu wynika, że ​​postępujące porażenie nadjądrowe (ang. PSP) jest spowodowane zwyrodnieniem komórek w obszarach mózgu kontrolujących ruch, myślenie i inne ważne funkcje. Amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia.

Na tę rzadką chorobę nie ma lekarstwa i często we wczesnym stadium jest ona błędnie diagnozowana jako choroba Parkinsona, ponieważ objawy mogą być podobne. Wiadomo jednak, że rozwija się ona szybciej niż choroba Parkinsona.

Biorąc pod uwagę diagnozę, pani Wexton powiedziała, że ​​będzie pełnić tę funkcję przez całą swoją kadencję, ale w 2024 r. ustąpi ze stanowiska publicznego, aby spędzić „cenny czas” z rodziną.

„Jest mi niezmiernie zasmucona, że ​​po tylu latach służenia mojej społeczności muszę porzucić coś, co kochałam” – powiedziała pani Wexton.

„Biorąc jednak pod uwagę moje oczekiwania co do stanu zdrowia w nadchodzących latach, podjąłem decyzję, że po wygaśnięciu mojej kadencji nie będę ubiegał się o reelekcję” – dodał.

Ustawodawczyni była wcześniej prokuratorem, prawnikiem i senatorem stanu z Wirginii, zanim została wybrana do Kongresu w 2018 r. Eksperci twierdzą, że jej decyzja o nieubieganiu się o reelekcję w 2024 r. może narazić Demokratów na mandat, który zdobyła, zdobywając dwa mandaty. Urzędniczka Partii Republikańskiej Barbara Comstock o 12 punktów procentowych.

READ  Animacja dinozaura p.n.e. jest częścią aukcji internetowej

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *