Japonia: rakieta wystrzelona z terytorium Korei Północnej

Japońska straż przybrzeżna powiedziała, że ​​Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny ze swojej granicy. Zalecono, aby statki nie zbliżały się do podejrzanych obiektów, które wpadły do ​​morza.

Rząd japoński potwierdził, że rakieta została wystrzelona przez siły zbrojne KRLD, ale incydent nie wpłynął w żaden sposób na bezpieczeństwo Japonii, ponieważ rakieta była zbyt daleko od jej brzegów.

„Wystrzelona rakieta nie przekroczyła zewnętrznej granicy wód regionalnych ani wyłącznej strefy ekonomicznej Japonii” – podkreślono w komunikacie prasowym wydanym w Tokio. Według japońskiego Ministerstwa Obrony wystrzelonym obiektem może być pocisk balistyczny.

Naczelni dowódcy Sił Zbrojnych Kolegium Korei Południowej ogłosili również wystrzelenie „niezidentyfikowanego pocisku rakietowego” u wschodniego wybrzeża Korei Północnej.

To kolejny test balistyczny przeprowadzony w ostatnich dniach przez reżim Phenianu.

W weekend Korea Północna wystrzeliła dwa pociski krótkiego zasięgu. Test rakietowy miał miejsce wkrótce po tym, jak urzędnicy KRLD ogłosili, że nie będą prowadzić rozmów z urzędnikami USA do czasu zniesienia sankcji, jak nalegały światowe media. Administracja prezydenta Joe Bidena wysłała wcześniej sygnały, że chce się z nią skontaktować, ale Pjongjang zignorował te wysiłki.

Rozmowy nuklearne między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną utknęły w martwym punkcie od czasu niepowodzenia szczytu w lutym 2019 r., W którym uczestniczyli ówczesny prezydent USA Donald Trump i przywódca KRLD Kim Dzong Un.

Po objęciu urzędu Joe Biden zlecił szczegółowe badanie polityki USA wobec reżimu Korei Północnej, aby zidentyfikować wszystkie możliwe opcje w obliczu rosnącego zagrożenia Korei Północnej.

Teraz ustaw swój pit online lub pobierz darmowy program

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *