jaka technologia? Jak przedłużyć żywotność komputera, aby pomóc środowisku i zaoszczędzić trochę pieniędzy | jaka technologia?

jaka technologia?  Jak przedłużyć żywotność komputera, aby pomóc środowisku i zaoszczędzić trochę pieniędzy |  jaka technologia?

Nie tak dawno temu komputery miały około sześciu lat. Nigdy więcej. Jeśli podejmiesz kilka kroków, aby utrzymać go w ruchu, Twój komputer będzie działał bez zarzutu przez ponad 10 lat.

Największymi winowajcami, którzy zbyt wcześnie zabijają komputery, są wirusy i oprogramowanie szpiegujące. Kliknięcie złośliwego łącza w wiadomości e-mail lub na stronie internetowej może zainstalować zabójców komputerowych. Linki te mogą wyglądać na uzasadnione i mogą być osadzone w reklamie Facebooka lub Google.

Systemy Windows i Mac mają własne oprogramowanie antywirusowe i antyszpiegowskie. Upewnij się, że jest zainstalowany i aktywny.

Nie dawaj nikomu zdalnego sterowania swoim komputerem. Ci oszuści mogą twierdzić, że współpracują z firmą Microsoft. Poproszą cię o napisanie kilku listów w pudełku, aby mogli dokonać naprawy. Zamiast tego instalują wirusy, oprogramowanie szpiegujące i programy kradnące informacje.

Jeśli twoje urządzenie zostanie zainfekowane, nie pozbywaj się go od razu. C-Cleaner to darmowy program, który skanuje i czyści rejestr.

Zachowaj chłód, czyszcząc otwory puszką ze sprężonym powietrzem.

Odwieczne pytanie brzmi: czy należy go wyłączyć, czy pozostawić włączony? Nie wyłączaj go co noc, ale rób to raz w tygodniu, aby zainstalować aktualizacje.

Na koniec zmień dysk twardy na półprzewodnikowy lub SSD. Nie mają obracających się części, które mogłyby się zepsuć. Jeśli nie wiesz, co robisz, znajdź warsztat komputerowy, który zainstaluje go za Ciebie.

Prawdopodobnie nie chcesz wydawać 200 USD na naprawę komputera za 300 USD. W przeciwnym razie zaoszczędź pieniądze i chroń środowisko, korzystając z komputera dłużej.

READ  iPadOS 16 pojawi się w poniedziałek, ale będziesz potrzebować bardzo nowego iPada, aby uzyskać wszystkie funkcje

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *