Jak zobaczyć zaćmienie równonocy, zapewniając jednocześnie krystalicznie czystą pogodę

Jak zobaczyć zaćmienie równonocy, zapewniając jednocześnie krystalicznie czystą pogodę

Dziś jest dzień równonocy – kiedy godziny ciemności i dnia są takie same na całym świecie – ale w Ameryce Północnej wszyscy myślą o nadchodzącym całkowitym zaćmieniu słońca za nieco ponad dwa tygodnie.

Jednak całkowite zaćmienie czasami występuje w dniu samej równonocy. Ostatni raz miało to miejsce w 2015 r., kiedy na czystym niebie nad Svalbardem, jednym z najbardziej zachmurzonych miejsc na świecie, widziano zaćmione słońce.

Więcej z ForbesaObejrzyj najdłuższe całkowite zaćmienie słońca w stuleciu – czyste niebo gwarantowane

Następne „zaćmienie równonocy” nastąpi za dziesięć lat od dzisiaj, kiedy rzadkie i wspaniałe wydarzenie niebieskie 20 marca 2034 r. przejdzie przez Afrykę Środkową i południową Azję.

Nastąpi krótka noc światła dziennego, podczas której Słońce będzie całkowicie zasłonięte przez Księżyc na maksymalnie 4 minuty i 9 sekund, czyli tyle samo, ile ścigacze zaćmień w Ameryce Północnej mogą napotkać 8 kwietnia.

Przygodowa natura

Dla żądnych przygód osób, które chciałyby być świadkami kolejnego całkowitego zaćmienia słońca, kusząca będzie „równonoc” w 2034 r., ponieważ jej łączna trasa rozciąga się na szerokość 99 mil (160 km) od Beninu w Afryce Zachodniej po Chiny w 12 krajach. Na trasie całkowitego zaćmienia znajduje się wiele potencjalnych miejsc obserwacyjnych 20 marca 2034 Całkowite zaćmienie Słońca– Według Timeanddate w niektórych przypadkach niebo jest prawie gwarantowane. Oto wybór:

1. Persepolis, Iran

Ten obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO będzie znajdował się bezpośrednio na środkowej linii toru, co zapewni łączny czas przejazdu wynoszący 2 minuty i 51 sekund. Dzięki masywnym portalom i kolumnom z pewnością będzie popularnym miejscem dla łowców zaćmień. Szansa na wypłatę wynosi około 38%.

2. Berenice troglodytica, Egipt

Ten starożytny port morski położony jest na zachodnim brzegu Morza Czerwonego, tuż na trasie całkowitego zaćmienia i będzie mógł oglądać całość przez 2 minuty i 58 sekund. Jest tylko 5%. 2 sierpnia 2027 roku będzie także świadkiem najdłuższego całkowitego zaćmienia słońca w XXI wieku.

3. Leh, Indie

Leh, położone w indyjskich Himalajach, oferuje wyjątkowe wrażenia wizualne, gdy słońce chowa się za zachodnim horyzontem na 1 minutę i 57 sekund. Nie ma tu gwarancji czystego nieba, ale perspektywa czystego górskiego powietrza i dramatycznych krajobrazów sprawi, że Leh stanie się popularnym miejscem dla łowców zaćmień.

4. Al-Ahmadi, Kuwejt

Chociaż ryzyko powstania chmur wynosi 38%, jest to świetna opcja dla tych, którzy chcą doświadczyć zaćmienia w locie – to tylko 40 minut jazdy od Kuwejtu, a całkowity czas to 3m 10m. Sekundy.

5. Łuk Biszkeli, Czad

Naturalne łuki płaskowyżu Ennedi w Czadzie zapewniają wyjątkowe wrażenia wizualne. Całkowity czas trwania 3 minuty i 32 sekundy oraz 7% szans na zachmurzenie sprawiają, że jest to doskonały wybór dla poszukiwaczy przygód.

Najnowsze informacje na temat całkowitego zaćmienia słońca, które miało miejsce 8 kwietnia w Ameryce Północnej, można znaleźć na stronie: Sprawdź mój główny kanał Codziennie nowe artykuły.

Życzę czystego nieba i szerokich oczu.

READ  Jak uzyskać zwrot pieniędzy, jeśli IPO Paras Defense and Space Technologies nie zostanie przydzielone?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *