Jak historia Kate Middleton wpływa na warte 28 miliardów dolarów imperium rodziny królewskiej?

Możesz nie przejmować się Kate Middleton lub być może będziesz w stanie odróżnić księcia Walii od Misia Paddington. Dla wielu Amerykanów załamanie public relations, które w tym tygodniu oblegało brytyjską rodzinę królewską, trudno uznać za skandal. Ale oto powód, aby przejmować się problemami klanu Windsorów – imperium Windsorów jest nie tylko jednym z najpotężniejszych królestw w rozwiniętym świecie, ale jest warte 28 miliardów dolarów. Publiczne zamieszanie, które miało miejsce w tym tygodniu w związku z tym, jak radzą sobie ze złym zdjęciem przerobionym w Photoshopie, w połączeniu ze zniknięciem najpopularniejszego członka ich rodziny, ukazuje pęknięcia na wcześniej nieprzeniknionej fasadzie rodziny.

Klęska Photoshopa to najnowszy z serii błędów, które doprowadziły do ​​powszechnej nieufności do mediów królewskich i samej instytucji królewskiej. W miarę narastania obaw co do miejsca pobytu Kate Middleton, stawką rodziny królewskiej jest nie tylko wizerunek publiczny – uraza może mieć wpływ na ogromne bogactwo rodziny.

„Zasoby komercyjne rodziny królewskiej obejmują rozległe nieruchomości i inwestycje. „Chociaż nie jest to «firma» w tradycyjnym sensie, jej aktywa mają wpływ i znacząco przyczyniają się do jej losów oraz brytyjskiej gospodarki” – powiedziała Stacey Jones , założyciel i dyrektor generalny firmy zajmującej się brandingiem popkultury. Markowy hollywoodzkiOpowiada szczęście. Co więcej, „ich wpływ wykracza poza zwykły wpływ finansowy; kształtuje normy kulturowe i społeczne”.

Skąd monarchia brytyjska czerpie pieniądze?

„Firma”, czyli starsi członkowie rodziny królewskiej, to twarze m.in Imperium warte 28 miliardów dolarów Obejmuje rozległe holdingi nieruchomości w Wielkiej Brytanii, takie jak Majątek KoronnyKsięstwo Kornwalii i Księstwo Lancaster, dwa ostatnie generują prywatny dochód króla.

Księstwo Kornwalii jest obecnie nadzorowane przez księcia Williama, jako najstarszego syna brytyjskiego monarchy (króla Karola). Główną działalnością tego księstwa jest zarządzanie królewskimi posiadłościami ziemskimi w Anglii, które obejmują około 135 000 akrów. Chociaż Williamowi nie wolno sprzedawać żadnego majątku księstwa w celach osobistych, nadal otrzymuje roczny dochód generowany przez posiadane grunty. Aktywa księstwa w 2022 roku wynosiły około 1,5 miliarda dolarów.

Tymczasem Księstwo Lancaster jest prywatną posiadłością składającą się ze zbioru ziem, nieruchomości i majątku powierzonego królowi. Należą do nich osiedla wiejskie, pola uprawne, zabudowa miejska, budynki historyczne i nieruchomości komercyjne w Anglii i Walii. Od 2022 roku nieruchomość jest wyceniana na około 831,5 mln dolarów i generuje zyski w wysokości 25,5 mln dolarów rocznie.

READ  Szczegóły przeciwników Rica Flaira za jego powrót na ring

„Istnieje argument, że rodzina królewska to obok premiera najważniejsze i najbardziej wpływowe osoby w całej Anglii” – powiedział Ivan Nearman, założyciel i dyrektor generalny Crisis PR. Czerwony banianOpowiada szczęście. „To nie są zwykli ludzie. Kontrolują ogromne aktywa o nieocenionej wartości.”

Oprócz majątku rodziny królewskiej otrzymują oni także fundusze z Suwerennej Grantu, czyli funduszu finansowanego przez podatników, który płaci monarchie za jego oficjalne obowiązki. Na lata 2022-2023 ustanowić króla Karola Odpowiada to około 109 milionom dolarów Z tej dotacji pokrywają koszty utrzymania ich majątku, płace dla personelu i pokrycie kosztów innych obowiązków królewskich, takich jak przemówienia i wizyty.

dopóki Pałac Buckingham uznaje Monarchię brytyjską „czasami opisywano jako kosztowną instytucję, której finanse królewskie owiane są zamieszaniem i tajemnicą”. Dodają: „Rodzina królewska dokłada wszelkich starań, aby fundusze publiczne były wydawane tak mądrze i efektywnie, jak to możliwe, a finanse królewskie były jak najbardziej przejrzyste i zrozumiałe”. Jednak wielu podatników nie zgadza się z tym poglądem. Negatywiści argumentują, że publiczne pieniądze można by przeznaczyć na inne cele z pożytkiem dla społeczeństwa, np Zatrudnijcie więcej pielęgniarek i nauczycieli. Inni mówią, że koszt monarchii jest także pogwałceniem monarchii Kryzys kosztów życia w UK

Trudno jednak dokładnie obliczyć wartość rodziny królewskiej dla Wielkiej Brytanii – wszak mimo zależności od państwa jej status gwiazdy przyciąga uwagę mediów, tworzy pamiątki, przyciąga turystykę i w ogóle generuje zainteresowanie krajem . Właśnie dlatego kryzys PR z udziałem Kate Middleton może być szczególnie szkodliwy w dłuższej perspektywie dla ich publicznego postrzegania, a tym samym zmniejszyć ich wpływ biznesowy i gospodarczy.

Brakowało mi tego. Co dokładnie dzieje się z Kate Middleton?

Jeśli nie widziałeś teorii spiskowych krążących w tym tygodniu w mediach społecznościowych i wiadomościach na temat Kate Middleton, z pewnością spałeś lepiej niż wszyscy detektywi-amatorzy.

W połowie stycznia Pałac Kensington wydał oświadczenie oświadczenie Poinformowanie opinii publicznej, że w okresie Wielkanocy (ostatni weekend marca) księżna będzie niewidoczna ze względu na „planowaną operację brzucha”. Ale wiadomość natychmiast spotkała się ze sceptycyzmem, a zaufanie do pałacu wzrosło dopiero w ciągu ostatnich dwóch tygodni po opublikowaniu kilku wątpliwych zdjęć Kate.

Po pierwsze, TMZ opublikowało Pikselowe zdjęcie kobiety wyglądającej jak Kate w okularach przeciwsłonecznych w samochodzie z matką Carole Middleton. Ale sensację wywołało zdjęcie opublikowane w niedzielę przez Pałac Kensington z okazji Dnia Matki w Wielkiej Brytanii. Zdjęcie przedstawia księżną Walii z trójką dzieci (księcia Jerzego w wieku 10 lat, księżniczki Charlotte w wieku 8 lat i księcia Louisa w wieku 5 lat); Później została zabita przez AP, Getty Images, Reuters i inne główne media, gdy pojawiły się dowody, że tak. Manipuluj tym. Wśród organizacji informacyjnych, ekspertów wizerunkowych i obserwatorów internetowych wskazano dziesiątki błędów w obrazie. Pałac Kensington opublikował je w poniedziałek oświadczenie On X of Kate bierze na siebie winę za edycję zdjęcia.

READ  Twój horoskop dzienny: 26 marca 2024 r

Potem kilka godzin po oświadczeniu codzienna poczta Zdjęcie opublikowane Kate i William w samochodzie. Według gazety William rzekomo był w drodze do Opactwa Westminsterskiego, aby wziąć udział w corocznej mszy świętej z okazji Dnia Wspólnoty Narodów, ale Kate wybierała się na „prywatne spotkanie”. codzienna poczta. To zdjęcie było również wyjątkowo niewyraźne i pokazywało tylko tył głowy Kate. Obserwatorzy internetowi przyjrzeli się temu zdjęciu i stwierdzili, że zostało ono w jakiś sposób zmanipulowane, dokonując porównań z poprzednim zdjęciem księżniczki i twierdząc, że jej wizerunek został na tym zdjęciu poddany obróbce w Photoshopie.

Ciągły wyciek podejrzeń, wzmocniony błędami Pałacu Kensington, grozi obecnie podważeniem dobrej woli rodziny królewskiej.

Według Jonesa „każdy błąd lub skandal” może mieć wpływ na zasoby finansowe rodziny w wyniku zmniejszenia wsparcia publicznego. Po prostu podatnicy mogą nie chcieć wydawać pieniędzy na organizację, której nie ufają.

„Podstawową zasadą public relations nigdy nie jest kłamstwo” – mówi Kyle Ankney, szef działu public relations w Wisteria PR. szczęście. „W świecie, w którym opinia publiczna lepiej niż kiedykolwiek odróżnia fakty od fikcji, jest bardzo prawdopodobne, że niedawne komunikaty z pałaców lub ich brak będą miały trwały wpływ na wszystkie aspekty ich działalności i postrzeganie przez społeczeństwo”.

Ankney uważa, że ​​rodzina królewska może sobie z tym poradzić tylko na dwa sposoby. Pierwsza to nic nie mówić i mieć nadzieję, że „z czasem wszystko wróci do poziomu normalności” lub że w odpowiednim momencie uda się przedstawić pełne podsumowanie wszystkich faktów dotyczących sytuacji.

Nieufność do Middleton, prasy i pałacu

Całkiem możliwe, że w historii Kate nie ma nic więcej, po prostu przeszła operację i potrzebuje czasu na odpoczynek. Mniej prawdopodobne wydaje się powrót zaufania społecznego do rodziny królewskiej do wcześniej wysokiego poziomu.

READ  WWE zwalnia Williama Regala, Dave'a Kapoora i innych wieloletnich pracowników

„Każdy ruch rodziny królewskiej podlega szczegółowej analizie opinii publicznej” – mówi Nierman. „Chociaż kryzys PR nie zagroziłby znacząco ich majątkowi, problem polega na tym, że ukształtowałby sposób, w jaki postrzega ich społeczeństwo. Wtedy musieliby poświęcić ogromną ilość czasu i energii na łagodzenie kryzysów, takich jak te wywołane przez Harry'ego i Meghan , a teraz Z powodu skandalu z Photoshopem Kate.

Inni eksperci nie uważają jednak, że kryzys ten na zawsze zrujnuje reputację rodziny królewskiej.

Klęska Kate „spowoduje zerwanie zaufania w krótkiej perspektywie, ale jeśli rodzina królewska nie popełni nowych błędów, zaufanie będzie kontynuowane”. [be] Został odbudowany w Erica Schiffera– mówi szef firmy konsultingowej zajmującej się zarządzaniem reputacją szczęście. W rzeczywistości Scheffer twierdzi, że oczekuje, że Pałac Kensington będzie unikać „nowych, narzuconych sobie błędów i ponownie skupi się na zaawansowanych kwestiach i politykach leżących w interesie publicznym”.

Kolejną wyjątkową relacją są relacje rodziny królewskiej z prasą, które w przeszłości pozostawały w dość „symbiotycznej” relacji – mówi Jones. Ale to delikatna równowaga.

„Bez pełnych uwielbienia i miłości relacji rodzina królewska ma mniejszą rzeszę fanów. „Bez pożywienia, które napędza maszyny informacyjne, nikogo nie obchodzi wielomiliardowa machina medialna” – mówi Jones. Członkowie rodziny królewskiej często wydają się wyglądać na w dół w relacji „Dziennikarstwo jako niesprawiedliwe lub agresywne. Jednakże żyją w symbiozie i tak naprawdę potrzebują siebie nawzajem. Monarchia ewoluowała, aby dostosować się do swoich relacji z mediami i zarządzać nimi”.

Ale organizacje informacyjne zaczynają teraz nie ufać informacjom dostarczanym im przez pałac. W rzeczywistości Agence France-Presse, agencja informacyjna z siedzibą we Francji, właśnie to zrobiła O imieniu Pałac Kensington „w ogóle nie jest wiarygodnym źródłem” po skandalu z Kate Middleton w Photoshopie.

„Każda postrzegana manipulacja może szybko przerodzić się w kontrowersje” – mówi Jones. Następnie dodaj do tego szybkie rozprzestrzenianie się informacji, które wymaga szybkiego reagowania na kontrowersje i dezinformację. Piedestał, z którego musimy spaść, jest teraz znacznie wyższy.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *