Izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie dopuściła do zatrzymania sędziego Igora Dule

Izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie dopuściła do zatrzymania sędziego Igora Dule

Izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego odmówiła zatrzymania go w areszcie w czwartek wieczorem i został przywieziony do warszawskiej kancelarii adwokata Igora Dule pod zarzutem ujawnienia tajemnicy procesowej.

Dziś wygraliśmy małą wojnę, ale wojna o utrzymanie rządów prawa wciąż trwa. To nie koniec, walczymy do końca – powiedział sędzia Igor Duleya. Powiedział, że jego immunitet również nie został podniesiony w pierwszej instancji.

Należy pamiętać, że gdy układ odpornościowy jest podwyższony, pokój zamówień w pierwszej kolejności go nie wycofuje W wyniku skargi prokuratury w drugiej sprawie uchylił on już immunitet Sędzia Tulea przypomniał mu. Zastanawiam się, co kryje się za tą decyzją – Dodany.

Podziękował jej i za wsparcie w imieniu „wszystkich sędziów”. To naprawdę dziękuję. Prawnicy i sędziowie nie zrobiliby nic bez wsparcia obywateli Zwrócił się do zebranych w Sądzie Najwyższym. Tłum krzyczał: Ściana za Duleyą!

Ten wyrok nie jest ostateczny.

Komisja Wyborcza oskarżyła TSUE przeciwko Polsce o nękanie sędziów.

Komisja Wyborcza oskarżyła TSUE przeciwko Polsce o nękanie sędziów.

Sędzia Adam Roche rozpoczął zamkniętą sesję izby dyscyplinarnej w tej sprawie w środę o godzinie 12. 12. Sprawa była wówczas rozpatrywana przez prawie 12 godzin. O północy sąd zarządził więcej niż przerwę. Sąd wznowił postępowanie w czwartek od południa.

W połowie marca do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek o zatrzymanie i przymusowe odwołanie sędziego Thule. Sędzia Tulea nie pojawił się po raz trzeci – pomimo ciążącego na nim obowiązku prawnego – na śledztwo w Prokuraturze Generalnej – poinformował Departament Spraw Wewnętrznych PK.

Sędzia Tulea następnie odmówił stawienia się w prokuraturze. Podkreśla, że ​​nie uznaje Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego za sąd i że orzeczenia tej izby są prawomocne.

W listopadzie ubiegłego roku na wniosek prokuratury Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ustawowo uchyliła immunitet sędziego. Przyczyną wniosku pełnomocnika o uchylenie immunitetu sędziego jest podejrzenie ujawnienia informacji o rozprawie oraz danych i zeznań świadka, co mogłoby mieć wpływ na przebieg czynności. Chodzi o przesłuchanie sesji Sezmina w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016 r., Która została dwukrotnie odroczona przez Kancelarię Adwokacką. W grudniu 2017 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, na czele którego stanął sędzia Thule, uchylił postanowienie prokuratora o zawieszeniu rozprawy po raz pierwszy. Sędzia następnie zezwolił mediom na nagranie ustnego uzasadnienia orzeczenia sądu.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *