Inwestorzy z Okanagan przekazują datki na rzecz dwóch firm prowadzonych przez kobiety – Kelowna News

Inwestorzy z Okanagan przekazują datki na rzecz dwóch firm prowadzonych przez kobiety – Kelowna News

Kobiety inwestują w kobiety

Firma inwestycyjna z Okanagan, w której skład wchodzą wyłącznie kobiety, uruchomiła Fundusz 2, który inwestuje w dwie spółki, których właścicielami są Kanadyjki i przez nie zarządzane.

Sieć mentoringu i aniołów dla kobiet Okanagan, znana jako OKGN WMAN, składa się z ponad 40 kobiet-inwestorek i zainwestowała nieujawnioną kwotę kapitału w Rainstick Shower i Apricotton.

Rainstick Shower, pierwszy prysznic na kółkach w Ameryce Północnej, ma swoją siedzibę w Kelowna i w zeszłym roku został uznany przez magazyn Time za jeden z najlepszych wynalazków roku 2023. To już trzecia inwestycja OKGN WMAN w prysznic Rainstick.

„Jesteśmy podekscytowani ciągłym wsparciem OKGN WMAN, które pomaga nam realizować naszą misję polegającą na tworzeniu technologii wodnej, która pozwala ludziom rozwijać się przy zużyciu zaledwie 50 litrów wody na osobę dziennie” – powiedziała Alisha McFetridge, dyrektor generalna Rainstick Shower. W poście w mediach społecznościowych autorstwa OKGN WMAN.

Apricotton to kanadyjska marka odzieży dla nastolatków, która projektuje, jak twierdzi, jedyne na świecie staniki, które rosną wraz z wiekiem dziewczynki, pomagając 90% nastolatek, które wstydzą się założyć swój pierwszy stanik.

„Jesteśmy dumni, że mamy OKGN WMAN jako inwestora” – powiedziała w tym samym poście dyrektor generalna Jessica Miu. „Jesteśmy wdzięczni, że możemy rozwijać się wraz z kobietami-inwestorkami strategicznymi, ponieważ odpowiedni system mentoringu i wsparcia bardzo pomaga założycielkom pokolenia Z, takim jak my”.

OKGN WMAN zostanie wprowadzony na rynek w 2021 roku.

READ  „Dziwny czas” dla rynków, ale zyski znów się liczą

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *