Inter Mediolan zrobił kolejny krok w kierunku mistrzostw Włoch. „Nerasuri” odniósł zwycięstwo nad Atlantą [WIDEO]

Inter Mediolan wygrał swój siódmy mecz z rzędu w Serie A. W poniedziałek wieczorem zespół Antonio Conte pokonał Atlanta Bergamo 1: 0. Milan Screener zdobył trzypunktową przewagę.

Po starciu Interu z Atlantą można się spodziewać wielu bramek. Jednak pierwsza połowa była pod tym względem zdecydowanie rozczarowująca. Tym razem żadna drużyna nie była w stanie trafić do siatki.

Romelu jest bardzo niebezpieczny po akcjach Lukaku i Duana Sabady. Atlanta próbowała wyprowadzić Samira Handanovica pod ostrym kątem, ale posłała piłkę w kierunku bramki.

Bramkarz „Nerassurich” naprawdę musiał się wykazać dopiero w 40. minucie. Następnie obronił mocny strzał z głowy Zapady, co zaowocowało prowadzeniem 0: 0 do przerwy.

Od początku drugiej połowy Inter uderzył bardzo energicznie. Dziewięć minut po przerwie wynik otworzył przesiewacz Milanu, który był w stanie utrzymać się przy życiu w chaosie pod bramką.

Wkrótce Lukaku mógłby wygrać 2: 0, gdyby nie powstrzymał Christiana Romero w ostatniej chwili. Gość wybił piłkę z nóg przeciwnika znakomitym poślizgiem.

Atlanta również zrobiła wiele, aby wyjść z gry, ale nie mogła trafić do siatki. Dobre szanse zmarnowali Zapada, Muriel i Basalik. W rezultacie Inter wygrał 1: 0.

To sześć punktów przewagi nad drugim meczem „Nerasurri”. Drużyna Antonio Conte od wielu lat zbliża się do obecnych trzecich mistrzostw Włoch należących do Juventusu.