Indyjski medalista olimpijski Sushil Kumar aresztowany w sprawie o morderstwo | Wiadomości z Igrzysk Olimpijskich

Kumar, który zdobył medale w Indiach w 2012 i 2016 roku, uciekał od czasu, gdy jego nazwisko zostało wymienione w zabójstwie jego kolegi zapaśnika.

Dwukrotny medalista olimpijski w zapasach Sushil Kumar był poszukiwany w związku z zabiciem byłego początkującego mistrza narodowego w zapasach, Aresztowany Policja Delhi w stolicy Indii, New Delhi.

37-latek ucieka od 23-letniego Sagara Dhankhara, który został pobity na śmierć 4 maja.

Policja podała, że ​​sąd w Delhi odrzucił we wtorek próbę zablokowania przez jego prawnika jego aresztowania, a Kumar pojawił się w sądzie miejskim w niedzielę.

Kumar, który również zdobył tytuł mistrza świata i złoty medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów, wziął udział, gdy były młody mistrz krajowy Dankad został pobity na śmierć na stadionie Chatrasal w New Delhi w konfrontacji między rywalizującymi zapaśnikami, według policji.

Policja przeprowadziła naloty w rejonie Delhi i zaoferowała nagrodę w wysokości 1350 $, która doprowadziła do schwytania Kumara, który zdobył srebrny medal w zapasach w stylu dowolnym na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie cztery lata wcześniej.

„Nagraliśmy zeznania wszystkich ofiar i wszyscy złożyli zarzuty przeciwko Sushilowi ​​Kumarowi” – powiedział we wtorek indyjskim mediom starszy funkcjonariusz policji Gurspal Singh Seedo.

Prawnicy Kumara udali się we wtorek do sądu, aby zażądać jego zwolnienia za kaucją z wyprzedzeniem w sprawie, ale została ona odrzucona ze względu na powagę zarzutów.

Dhankad, syn policjanta z Delhi, zmarł dzień po walkach. Policja powiedziała, że ​​inny zapaśnik był w trakcie leczenia i zidentyfikował domniemanych sprawców.

READ  Boston Bruins Patrice Bergeron Ostatni sezon dekady

Zaledwie kilka tygodni po planowanym rozpoczęciu Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Indyjska Federacja Zapaśnicza stwierdziła, że ​​problem ten nadszarpnął reputację sportu.

Kumar był tam, kiedy Dunkad został pobity na śmierć na stadionie Chatrasal [File: Ravi Choudhary/Hindustan Times via Getty Images]

„Muszę powiedzieć, że negatywnie wpłynęło to na wizerunek indyjskich zapasów” – powiedział dziennikarzom Vinod Tomar, sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Gazet.

Tomar powiedziała, że ​​zapaśniczka walczy o poprawę swojego wizerunku, aby walczyć z ideą „zapaśników … znanych tylko jako grupa zbirów”.

Sprawa jest drugim skandalem, który dotknął indyjskie zapasy od miesięcy.

Trener Sukhwinder Moore oczekuje na proces w lutym za zabójstwo pięciu osób, w tym trenera rywala.

Kumar był pierwszym Hindusem, który zdobył dwa medale olimpijskie w jeździe pojedynczej, a także pierwszym Indianinem, który otrzymał medal zapaśniczy od ponad pięciu dekad.

Jego sukces zainspirował całe pokolenie indyjskich zapaśników, w tym Yogeshwar Dutt i siostry Phogat.

Wciąż aktywny w sporcie, Kumar nie zakwalifikował się do Igrzysk w Tokio, ponieważ Indie liczyły na zdobycie czterech medali.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top