Indyjski medalista olimpijski Sushil Kumar aresztowany w sprawie o morderstwo | Wiadomości z Igrzysk Olimpijskich

Kumar, który zdobył medale w Indiach w 2012 i 2016 roku, uciekał od czasu, gdy jego nazwisko zostało wymienione w zabójstwie jego kolegi zapaśnika.

Dwukrotny medalista olimpijski w zapasach Sushil Kumar był poszukiwany w związku z zabiciem byłego początkującego mistrza narodowego w zapasach, Aresztowany Policja Delhi w stolicy Indii, New Delhi.

37-latek ucieka od 23-letniego Sagara Dhankhara, który został pobity na śmierć 4 maja.

Policja podała, że ​​sąd w Delhi odrzucił we wtorek próbę zablokowania przez jego prawnika jego aresztowania, a Kumar pojawił się w sądzie miejskim w niedzielę.

Kumar, który również zdobył tytuł mistrza świata i złoty medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów, wziął udział, gdy były młody mistrz krajowy Dankad został pobity na śmierć na stadionie Chatrasal w New Delhi w konfrontacji między rywalizującymi zapaśnikami, według policji.

Policja przeprowadziła naloty w rejonie Delhi i zaoferowała nagrodę w wysokości 1350 $, która doprowadziła do schwytania Kumara, który zdobył srebrny medal w zapasach w stylu dowolnym na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie cztery lata wcześniej.

„Nagraliśmy zeznania wszystkich ofiar i wszyscy złożyli zarzuty przeciwko Sushilowi ​​Kumarowi” – powiedział we wtorek indyjskim mediom starszy funkcjonariusz policji Gurspal Singh Seedo.

Prawnicy Kumara udali się we wtorek do sądu, aby zażądać jego zwolnienia za kaucją z wyprzedzeniem w sprawie, ale została ona odrzucona ze względu na powagę zarzutów.

Dhankad, syn policjanta z Delhi, zmarł dzień po walkach. Policja powiedziała, że ​​inny zapaśnik był w trakcie leczenia i zidentyfikował domniemanych sprawców.

READ  Getzlaf zapowiada odejście z NHL po sezonie 2021-22

Zaledwie kilka tygodni po planowanym rozpoczęciu Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Indyjska Federacja Zapaśnicza stwierdziła, że ​​problem ten nadszarpnął reputację sportu.

Kumar był tam, kiedy Dunkad został pobity na śmierć na stadionie Chatrasal [File: Ravi Choudhary/Hindustan Times via Getty Images]

„Muszę powiedzieć, że negatywnie wpłynęło to na wizerunek indyjskich zapasów” – powiedział dziennikarzom Vinod Tomar, sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Gazet.

Tomar powiedziała, że ​​zapaśniczka walczy o poprawę swojego wizerunku, aby walczyć z ideą „zapaśników … znanych tylko jako grupa zbirów”.

Sprawa jest drugim skandalem, który dotknął indyjskie zapasy od miesięcy.

Trener Sukhwinder Moore oczekuje na proces w lutym za zabójstwo pięciu osób, w tym trenera rywala.

Kumar był pierwszym Hindusem, który zdobył dwa medale olimpijskie w jeździe pojedynczej, a także pierwszym Indianinem, który otrzymał medal zapaśniczy od ponad pięciu dekad.

Jego sukces zainspirował całe pokolenie indyjskich zapaśników, w tym Yogeshwar Dutt i siostry Phogat.

Wciąż aktywny w sporcie, Kumar nie zakwalifikował się do Igrzysk w Tokio, ponieważ Indie liczyły na zdobycie czterech medali.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *