Igor Dulea. W czwartek wznowiono posiedzenie Sądu Najwyższego

Igor Dulea.  W czwartek wznowiono posiedzenie Sądu Najwyższego

Posiedzenie w tej sprawie jest zamknięte dla publiczności. Sędzia Adam Roach, który rozpatrywał sprawę, orzekł, że orzeczenie Sądu Najwyższego i jego uzasadnienie powinny być jawne dla mediów.

W tej chwili nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska. W środę obrońcy Thule złożyli liczne wnioski w sprawie o odwołanie sędziego Roche’a. Jeden z tych wniosków nie został przyjęty, a drugi został skierowany do Najwyższej Izby Kontroli Nadzwyczajnej Kontroli i Spraw Publicznych, jednak posiedzenie nie zostało odroczone.

W połowie marca do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek o zatrzymanie i przymusowe odwołanie sędziego Thule. Sędzia Tulea nie pojawił się po raz trzeci – pomimo ciążącego na nim obowiązku prawnego – na śledztwo w Prokuraturze Generalnej – poinformował Departament Spraw Wewnętrznych PK.

Sędzia Tulea następnie odmówił stawienia się w prokuraturze. Podkreśla, że ​​nie uznaje Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego za sąd i że orzeczenia tej izby są prawomocne.

Na wniosek prokuratury w listopadzie ubiegłego roku Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zgodnie z prawem uchyliła sędziemu immunitet. Powodem wniosku pełnomocnika o uchylenie immunitetu sędziego jest fakt, że informacje uzyskane z rozprawy, a także podejrzenie ujawnienia danych i dowodów świadka, będą miały wpływ na przebieg czynności. Chodzi o przesłuchanie sesji Sezmina w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016 r., Która została dwukrotnie odroczona przez Kancelarię Adwokacką. W grudniu 2017 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, na czele którego stanął sędzia Thule, uchylił postanowienie prokuratora o zawieszeniu rozprawy po raz pierwszy. Sędzia następnie zezwolił mediom na nagranie ustnego uzasadnienia orzeczenia sądu.

READ  Od okupacji rosyjskiej rocznie w Polsce przebywa ponad 1,3 mln ukraińskich uchodźców

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *