Igor Dulea. W czwartek wznowiono posiedzenie Sądu Najwyższego

Posiedzenie w tej sprawie jest zamknięte dla publiczności. Sędzia Adam Roach, który rozpatrywał sprawę, orzekł, że orzeczenie Sądu Najwyższego i jego uzasadnienie powinny być jawne dla mediów.

W tej chwili nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska. W środę obrońcy Thule złożyli liczne wnioski w sprawie o odwołanie sędziego Roche’a. Jeden z tych wniosków nie został przyjęty, a drugi został skierowany do Najwyższej Izby Kontroli Nadzwyczajnej Kontroli i Spraw Publicznych, jednak posiedzenie nie zostało odroczone.

W połowie marca do Sądu Najwyższego wpłynął wniosek o zatrzymanie i przymusowe odwołanie sędziego Thule. Sędzia Tulea nie pojawił się po raz trzeci – pomimo ciążącego na nim obowiązku prawnego – na śledztwo w Prokuraturze Generalnej – poinformował Departament Spraw Wewnętrznych PK.

Sędzia Tulea następnie odmówił stawienia się w prokuraturze. Podkreśla, że ​​nie uznaje Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego za sąd i że orzeczenia tej izby są prawomocne.

Na wniosek prokuratury w listopadzie ubiegłego roku Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zgodnie z prawem uchyliła sędziemu immunitet. Powodem wniosku pełnomocnika o uchylenie immunitetu sędziego jest fakt, że informacje uzyskane z rozprawy, a także podejrzenie ujawnienia danych i dowodów świadka, będą miały wpływ na przebieg czynności. Chodzi o przesłuchanie sesji Sezmina w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016 r., Która została dwukrotnie odroczona przez Kancelarię Adwokacką. W grudniu 2017 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, na czele którego stanął sędzia Thule, uchylił postanowienie prokuratora o zawieszeniu rozprawy po raz pierwszy. Sędzia następnie zezwolił mediom na nagranie ustnego uzasadnienia orzeczenia sądu.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do Newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

READ  Słysząc o rzeczniku praw obywatelskich. Komentarze Botnera

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top