Hybrydyzacja dwóch ziół plażowych – ScienceDaily

Dwa rodzaje plażowych ziół stabilizujących piasek, wprowadzone na północno-zachodni Pacyfik na początku XX wieku, zostały skrzyżowane, co nasuwa nowe pytania dotyczące wpływu na ekosystemy przybrzeżne, które były konstruowane przez obce rośliny od ponad wieku.

Naukowcy z Oregon State University College of Science zidentyfikowali hybrydę w artykule badawczym opublikowanym w Ocean.

Oprócz ich wpływu na środowisko, odkrycia są ważne w kontekście wrażliwości wybrzeży na skutki zmiany klimatu, w tym zwiększone ryzyko powodzi, erozji spowodowanej burzami i podnoszących się wód.

Współpraca OSU pod kierunkiem doktora biologii integracyjnej. Kandydatka Rebecca Mosto i profesor Sally Hacker wykorzystali różne techniki analityczne, aby wykazać, że trawy plażowe, które dominują na wydmach na północnym zachodzie, Amofilla arenaria I A. breviligulatahybrydyzacja.

Arenaria Jest to gatunek europejski i A. breviligulata Z gatunku amerykańskiego. Naukowcy twierdzą, że cechy hybrydy występują między gatunkami rodzicielskimi na kilka sposobów, ale hybryda jest wyższa, co jest szczególnie ważne, ponieważ wysokość wystrzału wskazuje na potencjał budowania wydm.

„Zrozumienie genetycznych, środowiskowych i populacyjnych konsekwencji krzyżowania się ma kluczowe znaczenie w systemie, w którym każda zmiana w dominujących gatunkach przybrzeżnych może mieć znaczący wpływ zarówno na zarządzanie różnorodnością biologiczną, jak i na ochronę wybrzeża” – powiedział Hacker.

Wydmy stanowią prawie połowę połączonego wybrzeża Oregonu i Waszyngtonu oraz jedną czwartą wybrzeża Kalifornii. Od początku XX wieku celowa uprawa chwastów plażowych Ammophila była wykorzystywana jako narzędzie do stabilizacji zmieniającego się piaszczystego środowiska.

Chwasty plażowe rosną w twardych, wytrzymałych kępach, które mogą osiągnąć wysokość 4 stóp. Mocna mata kłączowa – masa podziemnych łodyg – pomaga stabilizować piasek i umożliwia szybką kolonizację. Bloki te są w stanie wychwytywać piasek i budować wydmy z szybkością do 3 stóp rocznie.

READ  Jak wynika z danych, SpaceX planuje wystrzelenie Starlink w niedzielę wieczorem z Przylądka

W latach pięćdziesiątych XX wieku Amofilla arenaria Rozprzestrzenił się z Meksyku do Kanady, budując długie, ciągłe przybrzeżne stroje ”- powiedział Musto. W połowie tego rozprzestrzeniania się, w latach trzydziestych, Ammophila breviligulata Jest sadzony na wydmach w pobliżu rzeki Columbia. W ciągu następnych pięćdziesięciu lat przeniósł się na północ i zdominował piaszczyste wybrzeże Waszyngtonu. Nie ma wątpliwości, że rozprzestrzenianie się tych chwastów wpłynęło pozytywnie na rozwój poprzez stabilizację terenu i budowę wydm chroniących wybrzeże.

Podobnie jak w przypadku wielu wprowadzonych gatunków, trawy plażowe wiążą się z kosztami środowiskowymi dla rodzimych roślin i zwierząt. Odporność na szkodniki i wypas, solidne rośliny, które rozwijają się na gęstych wydmach, zmieniły środowisko wydm, wypierając rodzime rośliny i zwierzęta, w tym różową werbenę piaskową i zagrożoną wyginięciem zachodnią siewkę śnieżną.

Naukowcy z Ohio State University twierdzą, że hybryda z Arenaria I A. breviligulata Występują w sumie w 12 lokalizacjach w Waszyngtonie i Oregonie. Morfologia roślin – to, jak wyglądają i jak są zgrupowane – jest zgodna z krzyżowaniem, a genotypowanie i porównania wielkości genomu pokazują, że hybryda jest mieszanką pierwszego pokolenia prezentowanych wodorostów, których zasięgi się pokrywają.

„Nowe obszary hybrydowe są ważnym dla środowiska skutkiem wprowadzenia i inwazji gatunków” – powiedział Musto. „Hybrydyzacja między różnymi gatunkami może prowadzić do przepływu genów między gatunkami rodzicielskimi lub do produkcji nowych odmian, które mogą zmienić dynamikę inwazji lub usługi ekosystemowe. O ile nam wiadomo, północno-zachodni Pacyfik jest jedynym miejscem na świecie, w którym dwa gatunki amofilów mają miał szansę. „Do krzyżowania”.

A. breviligulataLepiej niż, zauważa Hacker Arenaria Zakotwiczając swoje miejsce w ekosystemie – lepiej konkuruje – jednak Arenaria Buduj wyższe wydmy. Mocne i słabe strony wynikają z różnic w gęstości murawy, morfologii, kształcie wzrostu i wpływie na zbieranie piasku.

„Jeśli hybryda przewyższa swoich rodziców cechami związanymi z formowaniem się wydm, co jest bardzo prawdopodobne, to jej rozprzestrzenianie się może wpłynąć na kształt i rozmiar wydm i mieć ogromne konsekwencje w skali ekosystemu” – powiedziała. „Hybrydyzacja może skutkować prawdziwie inwazyjną klasyfikacją lub wzrostem zdolności inwazyjnych któregokolwiek z gatunków rodzicielskich”.

READ  Wykorzystanie promieni rentgenowskich i wytwarzania przyrostowego w public relations

Źródło historii:

Materiał Wstęp do Oregon State University. Oryginał autorstwa Steve Lundeberg. Uwaga: zawartość można modyfikować w zależności od stylu i długości.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *