Hurricanes szukają porady u Williamsa po zwycięstwie 3:0 nad Panthers w finale wschodnim

Wschód słońca, Floryda – Justin Williams jest konsultantem Carolina Hurricanes, więc kiedy wysłał SMS-a do swoich byłych kolegów z drużyny z prośbą o radę, jak mogliby wrócić do finału Konferencji Wschodniej przeciwko Florida Panthers, wykonał swoją pracę.

Tylko cztery drużyny w historii NHL pokonały Karolinę 3:0 w meczu do 7 zwycięstw w meczu nr 4 na FLA Live Arena w środę (20:00 czasu polskiego; TNT, CBC, SN, TVAS). Ale Williams był ostatnią drużyną, która to zrobiła, pomagając Los Angeles Kings pokonać San Jose Sharks w siedmiu meczach po tym, jak przegrali pierwsze trzy w ćwierćfinale Konferencji Zachodniej w 2014 roku.

„Rozmawiałem dzisiaj z kapitanami o moich przemyśleniach, o tym, przez co przeszedłem i o tym, co powinni zrobić” – powiedział Williams w środę. Zobaczymy. Dobrą rzeczą jest to, że jest to coś, co można pokonać w serii trzech zwycięstw i stawić czoła molochowi. [The Panthers] To oczywiście bardzo dobry zespół, ale myślę, że sposób, w jaki graliśmy w ostatnich kilku okresach, a na pewno w ostatnich dwóch meczach, daje ci trochę nadziei, że jest to zdecydowanie możliwe.

„Nie możesz myśleć o tym, jak daleko musisz się posunąć. Po prostu musisz myśleć o tym, co jest teraz przed tobą. Tak długo, jak skupiają się na tej grze, a nie na tym, ile z nich musi wygrać z rzędu, oni” Będę miał szansę. Wierzę w chłopaków.

[RELATED: Complete Hurricanes vs. Panthers series coverage]

Po przegranej 3-2 w poczwórnej dogrywce w meczu 1, Karolina pokonała Florydę w przerwach, przechodząc 2-1 w dogrywce w meczu 2 i przegrywając 1-0 w meczu 3, ale miała trudności z wykończeniem okazji przeciwko nim. Siergiej Bobrowski. Bramkarz Panter zatrzymał 132 ze 135 strzałów w serii.

„Nie możesz myśleć, że bramkarz jest nie do pokonania lub że jest bardzo dobry i to i tamto” – powiedział Williams. „W ten sposób wchodzisz do swojego umysłu. Myślisz w swojej głowie. Musisz pomyśleć:„ Powinienem był to zrobić ”lub„ Powinienem był to zrobić o wiele lepiej ”. Jeśli zaczniesz myśleć inaczej i nie wierzysz, że twoje strzały trafią, nigdy tego nie zrobisz”.

READ  Kanadyjski nadawca Brian Williams przechodzi na emeryturę po 50 latach swojej kariery

Williams, trzykrotny mistrz Pucharu Stanleya (Karolina 2006, Los Angeles 2012, 2014), który przeszedł na emeryturę w 2020 roku po drugim występie w Hurricanes, zdobył sześć punktów (cztery gole, dwie asysty) w ostatnich czterech meczach przeciwko San Jose w 2014, w tym dwa gole w wygranym 6:3 meczu 4, który rozpoczął powrót Los Angeles. Ale Williams powiedział, że to zwycięstwo 3: 0 w Game 5 w San Jose zmieniło nadzieję w pewność Los Angeles w tej serii.

„Myśleliśmy, że możemy wygrać mecze 4 i 5, ale byliśmy pewni, że możemy wygrać (seria) po tym, jak wygraliśmy mecz 5 w San Jose 3-0” – powiedział Williams. – Po tym meczu byliśmy pewni, że wygramy.

Ale Hurricanes nie mogą osiągnąć tego punktu bez wygrania meczu 4. Williams powiedział, że nie będzie to łatwe.

„Wszyscy mówią, że czwarty jest najtrudniejszy, ale ten pierwszy może być najtrudniejszy” – powiedział były kapitan Hurricanes. „Przynajmniej musisz zaszczepić element sceptycyzmu w pewnym momencie na Florydzie. Słuchaj, oni czują się dobrze ze sobą, tak jak powinni. Ale masz trochę sprzeciwu, a na koniec, jeśli wygrasz kilka grach, wtedy wywierasz trochę presji. To jest to, co trzeba zrobić”. Musimy to zrobić. Ale musisz wygrać tylko jeden mecz, aby mieć pewność, że dojdziesz do tego punktu.

„Nie mam wątpliwości, że chłopcy dadzą z siebie wszystko dziś wieczorem. Nie wiem, co się wydarzy i dlatego gramy, ale czuję się dobrze, jeśli chodzi o nasze szanse”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top