Hubert Harkos wygrywa w Monte Carlo! Zaskakująco długa bitwa tenisowa

Mecz zakończył się we wtorek Zatrzymano w poniedziałek z powodu ulewnego deszczu. Hubert Herkos Spotkanie wznowiono o godz. 6: 3, 0: 1. Polak musiał szybko zejść z twardych kortów. Miał mało czasu na odpoczynek (tylko tydzień), po wygraniu znakomitego meczu w Miami i turnieju ATP Masters 1000, teraz z powodzeniem walczy na kortach ziemnych.

Obejrzyj wideo
– Hurgas twardo stąpa po ziemi. Nie mówię o jego głowie.

Z zawodów wycofała się Iga Świątek. Polka zmienia plany. „Tak mi przykro”

Grał tylko raz w Monte Carlo. W 2019 roku szybko pożegnał się z rywalami, odchodząc po ciężkim, trzysetowym meczu z Grodem Borną Gorik. W zeszłym roku niespodziewanie szybko opuścił Rolanda Corrosa, przegrywając dobrze Sporty Z amerykańskim żyrandolem tenisowym w pierwszej rundzie. W sumie Polak do tej pory balansował na kortach ziemnych: 80 zwycięstw i 52 porażki.

Z drugiej strony Hubert Harrocks wszędzie chce wygrywać. – Marzę o wygraniu jak największej liczby meczów. Lubię konkurencję. Ale najważniejszą rzeczą dla mnie jest to, że każdego dnia rozwijam się z bycia świetnym tenisistą, ponieważ naprawdę mogę osiągnąć te cele i marzenia – ியில் ukasz zabrał głos w wywiadzie dla Jachimiaka.

Ból Hurcasa z Fabiano. Polak awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Monte Carlo

Hargas zmierzył się z Fabiano tylko raz w życiu. Cztery lata temu przegrał z Włochem w rundzie kwalifikacyjnej turnieju ATP w Montrealu. Więc teraz nadeszła doskonała okazja do wznowienia. We wtorek mecz się skończył. Harrocks niespodziewanie przegrał drugiego seta 3: 6, raz zrywając.

W decydującym trzecim meczu Polak stracił własne podanie 1: 1 i znalazł się w fatalnej sytuacji. Po chwili wrócił, co doprowadziło do poziomu 2: 2. W kolejnej fazie seta tenisistki wygrały swoje bazy 4: 3, uzyskując pewną przewagę wykorzystując drugi break point w kolejnym meczu. W następnym meczu Hargas popadł w duże kłopoty z własnym podaniem, ponieważ przegrał już 15:40, a Fabiano był bliski jego przełamania. Jednak zawodnik Vrogov wytrzymał próbę nerwów, broniąc dwóch breakpointów przeciwnika i kończąc spotkanie, wygrywając seta 6: 3. W sumie spotkanie trwało blisko dwie godziny.

READ  Korea i Polska zgadzają się na współpracę w bezpieczeństwie

Iga ŚwiątekIga Świątek traci punkty do pierwszego finału swojej kariery. Polka jest jeszcze wyżej w rankingach WTA

W drugiej rundzie turnieju w Monte Carlo rywal Harkasa, Brytyjczyk Daniel Evans (33. ATP) zmierzy się z Serbem Dusanem Lazoviciem (31. ATP).