Hubert Harkas wygrywa mecz w Miami. Spadł w historii polarnej

• Hubert Harkas wygrywa ATP Masters 1000 w Miami, pokonując w finale Włocha Jonic Sinnera 7: 6 (4), *
  • To był największy hit Polaka w jego karierze. Do tej pory 24-latek wygrał dwa mecze, ale w niższych rankingach
  • Jeśli odniesie sukces, Polak zostanie wyniesiony na najwyższe miejsce w jego życiu
  • Więcej podobnych historii można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Najpierw 7: 6 (5), z Denise Gutla 6: 4, potem 6: 3, 7: 6 (6) z Denise Shapovalo, 4: 6, 6: 3, 7: 6 (4) Milos Ronnick, 2: 6 , 6: 3, 6: 4 ze Stephanosem Chitsipasem, a na koniec 6: 3, 6: 4 z Andrei Ruble. Nie ma co powiedzieć, że Hurricane weszły do ​​finału jak burza. Przecież Polak pokonał czterech wysokiej klasy zawodników. Awans na decydującą partię był największym sukcesem w karierze Vrogo, aw niedzielę musiał napisać jeszcze piękniejszą historię.

Chociaż Hurgas i Chin walczą ze sobą po raz pierwszy, dobrze się znają. W tym sezonie dwukrotnie zagrali w deblu, a ich związek można uznać za bezpieczny i przyjazny. – Sam Janic jest osobą bardzo cichą i trzeźwą, ale na korcie okazuje się być „Walsockiem”. To, że osiąga takie wyniki w młodym wieku, jest wynikiem jego ciężkiej pracy i umiejętności. Muszę zagrać w tenisa jak najlepiej, żeby go pokonać – mówił przed finałem Hurgas.

Polak rozpoczął niedzielne spotkanie w najlepszym możliwym stylu. W pierwszej partii dał przeciwnikowi tylko jeden punkt, aw następnej przebił go w drugiej przerwie. Następnie, gdy wykorzystał podanie (3-0), wydawał się być prostym, aby wygrać pierwszego seta. Nic innego nie może się nie udać.

READ  „To wszystko kłamstwo”; Imigranci utknęli na polskiej granicy czują się oszukani przez porywaczy

W następnej odsłonie Chinnar nie był w stanie się zepsuć, a kiedy Hargas otrzymał usługę, Włoch poszedł w jego ślady. Nawet as zagrany przez Polaka był bezużyteczny – 19-latek wykorzystał już pierwszy break point. Wydawało się, że wrocławski zawodnik od razu do niego wróci, miał dwie piłki do rozbicia przeciwnika, ale Sinner wyszedł bez ucieczki.

Przy 3: 3 tenisistki wróciły na pozycje wyjściowe. Nie oznacza to jednak końca emocji. Nawet jeśli następne cztery gry spadną na serwery, nie będzie to dla nich takie łatwe. Szczególnie Harkas miał okazję pokonać rywala. Miał przerwę na 4: 3 i 40:30, ale potem Sinner wpadł pierwszy, potem Polak uderzył w boisko, a na koniec uciekł z włoskim toporem.

Przy 5: 5 można odnieść wrażenie, że paczka wyślizguje się z rąk tyczki. Hurgas służył, ale zdobył tylko pierwszy punkt. Następnie uderzył w siatkę, rzucił piłkę przez boisko i nie sprawdził nerwów podczas długiego transferu. Chinner wykorzystał już swój pierwszy break point, a potem pracował na planie.

Hurgas natychmiast zebrał się w sobie i poprowadził comeback bez utraty punktu! Tak więc doszło do tie-breaka, w którym ostatnio słupek poczuł się jak ryba w wodzie. W tym roku pięć razy wyszedł bez szwanku w takich meczach. W niedzielę ponownie wygrał.

Zaczęło się od złamanego bekhendu Sinnera, znakomitego uderzenia z forhendu Hargasa (2-0) i mimo że Polak popełnił jeszcze dwa razy prosty błąd, szybko objął prowadzenie 6-2. 24-latek nie zmarnował tej okazji, szybko wygrywając remis 7-4 i obejmując prowadzenie w meczu.

READ  Szczepionki przeciwko wirusowi koronawirusa w Polsce. Konferencja premiera Matosa Moravsky'ego i Mike'a Djorsika [8 kwietnia]

Hurgas, który się spieszył, nie pomyślał o oderwaniu stóp od powietrza. W drugim secie pierwsze dwa mecze wygrał podaniem przeciwnika i nie marnując swoich usług, w kilka minut objął prowadzenie 4: 0.

Chinner zdał sobie sprawę, że to ostatnie wezwanie do walki o zwycięstwo w tym spotkaniu. Z tego powodu nie przekazał tak łatwo kolejnej perełki usługowej. Włoch był pod ścianą, a Harrocks miał dwa breakpointy, ale ostatecznie Sinner obronił podanie (4: 1).

19-latek powiedział, że po kilku chwilach od uderzenia równo złamał słup. Następnie czysto wygrał swój serwis (4: 3) i stanął przed szansą na doprowadzenie do remisu w drugim secie.

Tak się jednak nie stało. Polak wygrał mecz swoją aplikacją, podobnie jak Włosi (5: 3). Na swojej stronie internetowej Polak użył pierwszej piłki meczowej.

Przed tegorocznym turniejem w Miami Hurgas miał już dwa tytuły ATP, ale nie były one tak cenne jak w tę niedzielę. Wszystkie te trzy zwycięstwa zostały osiągnięte na twardej nawierzchni w Stanach Zjednoczonych – w 2019 roku wygrał w Winston-Salem oraz na Delray Beach w styczniu tego roku.

Hubert Harrocks – Janick Sinner 7: 6 (4), 6: 4