Huawei polega na chińskiej firmie YMTC w zakresie układów pamięci w swoich najnowszych telefonach

Huawei polega na chińskiej firmie YMTC w zakresie układów pamięci w swoich najnowszych telefonach

(Bloomberg) – Najnowszy flagowy smartfon Huawei Technologies Co. przeszedł transformację. lokalnemu dostawcy kluczowego komponentu, co stanowi kolejny krok w kierunku zbudowania urządzenia w całości wyprodukowanego w Chinach.

Seria Pura 70, napędzana wewnętrznym chipsetem Huawei Kirin 9010, wykorzystuje pamięć NAND firmy Yangtze Memory Technologies Co., ujawnił TechInsights. Technologia ta stanowi udoskonalenie pokoleniowe w stosunku do chipów YMTC stosowanych w urządzeniach z roku 2023, choć może nie być tak zaawansowana jak pamięć SK Hynix Inc., twierdzi TechInsights. Które Huawei zastosował w serii Mate 60.

Huawei z siedzibą w Shenzhen wstrząsnął światem smartfonów pod koniec sierpnia, wprowadzając na rynek Mate 60 Pro, wyposażony w procesor wyprodukowany w Chinach, wyprodukowany przez Semiconductor Manufacturing International Corp. Amerykańskie sankcje nałożone na Huawei i SMIC miały uniemożliwić obu firmom stworzenie zaawansowanego chipa 5G, takiego jak Kirin 9000, w urządzeniach Mate – wyczyn ten postrzegany jest przez chińskie media i komentatorów internetowych jako osiągnięcie narodowe.

Sankcje nałożone przez Waszyngton uniemożliwiają międzynarodowym dostawcom, takim jak SK Hynix, prowadzenie handlu z Huawei, a południowokoreańska firma stwierdziła, że ​​nie prowadziła interesów z Huawei od czasu wprowadzenia tych przepisów. Chiński gigant telekomunikacyjny i producent telefonów mógł wykorzystać duże zapasy chipów i komponentów, które zgromadził w oczekiwaniu na sankcje w 2020 roku.

Telefony Pura nie są całkowicie pozbawione technologii zagranicznej: TechInsights odkrył, że znajdująca się w nich dynamiczna pamięć o dostępie swobodnym (DRAM) została wyprodukowana przez firmę Samsung Electronics Co. To generacja pamięci, która po raz pierwszy pojawiła się w smartfonach Samsung Galaxy S23+ rok temu, pokazało rozbicie.

Powrót Huawei na pozycję opłacił się zwiększoną sprzedażą smartfonów w Chinach, umożliwiając mu odzyskanie niektórych segmentów rynku premium, z których firma była zmuszona zrezygnować – głównie na rzecz Apple – gdy była odizolowana od zaawansowanej produkcji chipów. TechInsights szacuje, że w tym roku firma dostarczy około 10,4 miliona telefonów Pura.

READ  Obudowa wycieku Xiaomi 13 Ultra pokazuje gigantyczną wyspę aparatu

©2024 Bloomberg L.P

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *