Hiszpania i Polska mistrzami Europy 7s

Hiszpania i Polska mistrzami Europy 7s

Hiszpania Mężczyźni i Irlandia Kobiety wygrali w weekend krakowską nogę

Każda rywalizacja z wysokiej jakości drużynami, rozgrywana w ciągu dwóch krótkich, ostrych, intensywnych tygodni, może wywołać ekscytujący dramat – a seria Rugby Europe Championship Sevens w 2022 roku z pewnością to zrobiła.

W rankingu mężczyzn przechodzimy do rewanżu w Krakowie w piątek, sobotę i niedzielę, gdzie Niemcy objęli prowadzenie po zwycięstwie pierwszego etapu w Lizbonie.

Polska znalazła się na szczycie rankingu kobiet po podobnej chwale w Portugalii, ale obie wiedziały, że inne drużyny są gotowe, jeśli to możliwe, zdobyć koronę mistrzostw Europy.

Niemieccy mężczyźni wyraźnie nabrali pewności siebie po poprzednim sukcesie podczas imprezy, ponieważ wygrali wszystkie cztery mecze w grze grupy A.

Z dwoma drużynami z każdej grupy awansującymi do półfinału, Francja zajęła drugie miejsce po trzech zwycięstwach i jednej porażce.

W grupie B Portugalia i Hiszpania wygrały po trzy i przegrały jeden, więc awansowały do ​​półfinału, a Portugalia wyszła na prowadzenie.

W meczach rankingowych gospodarze z Polski znaleźli się na dziewiątym miejscu przez Czechy 21-19, ale granie przed niezwykle kibicującą publicznością byłoby dla zespołu dreszczykiem emocji.

Belgia pokonała Litwę 34-0, a Gruzja pokonała Włochy 19-12, po czym potwierdziła swoje starcie o piąte i szóste miejsce.

W tym piątym/szóstym meczu Belgia wygrała 24-7, podczas gdy w siódmym/ósmym Włochy pokonały Litwę 31-19.

Po półfinale Hiszpania zemściła się w finale w Lizbonie, pokonując Niemcy 31-10.

W pozostałych czterech ostatnich spotkaniach Francja pokonała Portugalię 26-14.

Niemcy pokonali Portugalię 24-14 w trzecim/czwartym meczu i zdobyli brązowy medal z weekendu i dali sobie radę z ostatnich czterech porażek.

Wielu zakładało, że Francja naprawdę przetestuje Hiszpanię w finale, ale ta ostatnia znów była naprawdę kliniczna i zdobyła tytuł w Krakowie 29-7.

20 punktów zdobytych dzięki temu zwycięstwu przeniosło ich poza Niemcy, aby zostać mistrzami Europy.

Po dwóch zawodach zakończyli z 38 punktami, z Niemcami na miejscu 36, a Francją na trzecim miejscu z 30 punktami po bardzo dobrym dla nich drugim tygodniu.

READ  Lwy i tygrysy zostały bezpiecznie ewakuowane z Ukrainy do polskiego zoo

Francja zakwalifikowała się już do rugby World Cup Sevens w RPA we wrześniu, ale Hiszpania, Niemcy i wiele innych drużyn z mistrzostw zagra teraz w eliminacjach Rugby Europe Rugby World Cup Sevens w Bukareszcie jeszcze w tym miesiącu. , Rumunia, próbując dostać się do Kapsztadu.

Reprezentacje Irlandii i Polski również awansują do eliminacji po trzech dniach, aby pamiętać w Krakowie.

Polska wygrała w Lizbonie, ale Irlandia, która nie spisała się dobrze w pierwszym meczu, znalazła się tutaj na szczycie puli A.

Wygrali cztery z czterech, a Polska zajęła drugie miejsce w puli po trzech zwycięstwach i porażce z Irlandią.

Szkocja zajęła drugie miejsce w pierwszym tygodniu i wyglądali dobrze w puli B, po trzech zwycięstwach i jednej porażce z Hiszpanią na drugim miejscu z czterema wygranymi na cztery.

W meczach kwalifikacyjnych Niemcy pokonały młodą drużynę Walii 33-14 i zajęły dziewiąte miejsce, podczas gdy Belgia i Francja pokonały Czechy i Rumunię odpowiednio 14-10 i 36-7, zajmując piąte/szóste miejsce.

Czechy były w szczytowej formie, pokonując Rumunię 45:0 w meczu siódmym z ósmym, a na piątym miejscu uplasowała się Belgia, która wygrała 26-14 z Francją.

Irlandia wykazała dalszą poprawę w pierwszym półfinale, pokonując Hiszpanię 26-0, a następnie, w najcięższej walce od trzech dni, Polska pokonała Szkocję 14-0. Wynik zapewnił Polsce tytuł mistrza Europy w klasyfikacji generalnej po raz pierwszy w swojej historii, a publiczność oszalała.

Hiszpania zajęła dumne miejsce w meczu o trzecie/czwarte miejsce, pokonując Szkocję 21-17 i zdobywając brązowy medal.

To było naprawdę w tę iz powrotem, zanim Irlandia świętowała po spotkaniu z gospodarzami 21-17.

20 punktów Irlandii przeniosło ich na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Polska zajęła trzecie miejsce z 38 przejazdami, następnie Irlandia z 34 przejazdami i Szkocja z 32 przejazdami.

Pozycje w finałowej serii są dostępne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet

Rugby Europe Rugby Puchar Świata Siódemki Eliminacje…

READ  W ciągu sześciu miesięcy Polska aresztowała 18 osób pod zarzutem planowania działań wojennych na rzecz Rosji i Białorusi

Autor: Gary Heatley
Zdjęcia Wojciecha Szymańskiego

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *