Handel chiński, zwiększający PKB Singapuru Taylor Swift

Handel chiński, zwiększający PKB Singapuru Taylor Swift

Piątek, 12 kwietnia 2024 r. o 3:29 czasu wschodniego

Chiński eksport odnotował w marcu ogromną stratę, a całkowity handel spadł o 5,1%

Eksport Chin Wynik ten był znacznie niższy od oczekiwań w marcu, odnotowując spadek o 7,5% rok do roku.

To znacznie więcej niż oczekiwany przez ekonomistów ankietowanych przez Reuters spadek o 2,3% i odwrócenie wzrostu o 7,1% rok do roku, jaki odnotowano łącznie w pierwszych dwóch miesiącach roku.

Całkowity handel w drugiej co do wielkości gospodarce świata również spadł o 5,1% rok do roku, do 500,8 miliardów dolarów. Nadwyżka handlowa Chin skurczyła się bardziej niż oczekiwano, do 58,55 miliarda dolarów, w porównaniu do 70,2 miliarda dolarów oczekiwanych w sondażu Reutersa.

Lim Hui Ji

Piątek, 12 kwietnia 2024 r. o 2:20 czasu wschodniego

Jen w dalszym ciągu osłabia się, osiągając rekordowe poziomy w stosunku do dolara amerykańskiego

Jen japoński spadł w piątek powyżej poziomu 153, osiągając nowe minimum od 34 lat na poziomie 153,29 w stosunku do dolara.

O godzinie 3:06 czasu tokijskiego kurs waluty za dolara wynosił 153,26.

Japońscy urzędnicy po raz kolejny powtórzyli swoje ostrzeżenia dotyczące jena.

Minister finansów Shunichi Suzuki powiedział, że władze analizują nie tylko niedawny spadek wartości jena, ale także czynniki leżące u podstaw tych posunięć, dodając, że Tokio jest gotowe zareagować na wszelkie nadmierne wahania kursu waluty, wynika z raportu Komisji Europejskiej Bank centralny. Raport Reutera.

Czwartek, 11 kwietnia 2024 o 21:57 EST

Bank Korei pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie od 15 lat

Opuścił Bank Korei Podstawowa stopa procentowa pozostaje niezmieniona Dziesiąty raz z rzędu o 3,50%.

Bank centralny zauważył w oświadczeniu, że jest jeszcze „za wcześnie, aby mieć pewność, że inflacja zbliży się do poziomu docelowego”, biorąc pod uwagę obecność „wysokiego stopnia niepewności związanej z oczekiwaniami dotyczącymi inflacji cen konsumpcyjnych”.

Ceny konsumpcyjne w Korei Południowej wzrosły w marcu o 3,1% rok do roku, ale nadal są dalekie od docelowego poziomu 2%.

„Dlatego Rada Prezesów będzie kontynuować swoje restrykcyjne stanowisko w polityce pieniężnej przez wystarczający okres, aż do zbudowania zaufania” – oznajmił bank.

READ  System mediów społecznościowych prowadzi do opłaty

-Li Ying Shan

Czwartek, 11 kwietnia 2024 r. o 21:25 czasu wschodniego

Wstępne szacunki pokazują, że gospodarka Singapuru wzrosła w pierwszym kwartale o 2,7%.

Ministerstwo Handlu i Przemysłu podało w piątek, że produkt krajowy brutto Singapuru w pierwszym kwartale wzrósł o 2,7% rok do roku.

Był to wynik szybszy niż wzrost o 2,2% w kwartale październik-grudzień.

Ministerstwo Handlu i Przemysłu podało, że w pierwszym kwartale roku sektor produkcyjny miasta-państwa wzrósł o 0,8% rok do roku, w porównaniu do wzrostu o 1,4% w poprzednim kwartale.

Sektor handlu hurtowego i detalicznego, transportu i magazynowania wzrósł o 2,7% w ujęciu rocznym wobec 1,4% w poprzednim kwartale.

-Charmaine Jacob

Czwartek, 11 kwietnia 2024 o 20:33 EST

Singapur utrzymuje politykę pieniężną na niezmienionym poziomie, a inflacja ma spaść w czwartym kwartale

Władze monetarne Singapuru tak Trzymała się swojej politykipozostawiając szerokość i poziom zakresu polityki bez zmian.

W przeciwieństwie do innych gospodarek Singapur wykorzystuje ustawienia kursów wymiany do ustalania polityki pieniężnej, a nie kursu referencyjnego, zmieniając zakres polityki, aby dostosować siłę dolara singapurskiego do nieujawnionego koszyka walut.

Władze monetarne oświadczyły również, że spodziewają się, że inflacja w tym państwie utrzyma się na wysokim poziomie w nadchodzących kwartałach, po czym „wyraźnie spadnie” w czwartym kwartale 2024 r. i w 2025 r.

– Lim Hui Ji

Piątek, 12 kwietnia 2024 r. o 1:57 czasu wschodniego

CNBC Pro: Goldman Sachs właśnie zaktualizowało notowania akcji na „liście potępienia” najlepszych azjatyckich spółek wybieranych w kwietniu – co oznacza wzrost o ponad 40%

Goldman Sachs zaktualizował swoją „Listę potępienia” najczęściej wybieranych spółek w regionie Azji i Pacyfiku w kwietniu, dodając niektóre akcje i usuwając inne.

Bank pozostaje optymistą jeśli chodzi o region, zauważając, że ma „silne oczekiwania na drugi kwartał”.

„Istnieje pięć czynników, które mogą mieć wpływ na wyniki rynku azjatyckiego w drugim kwartale: początek cyklu obniżek stóp procentowych pod przewodnictwem Fed, wybory i geopolityka, wyniki finansowe za pierwszy kwartał oraz (mniej fundamentalna, ale znacząca) sezonowość”. . – stwierdzili analitycy banku inwestycyjnego, ujawniając najnowsze pozycje na liście.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

READ  Ogromny czynsz maksymalizuje iskrę rzecznictwa

– Amala Balakrishner

Piątek, 12 kwietnia 2024 r. o 1:56 czasu wschodniego

Według specjalistów 4 tanie akcje, które można kupić i utrzymać przez następną dekadę

Na dzisiejszym rynku wiele akcji wygląda na drogie, ale wciąż można znaleźć tanie akcje, a według specjalistów niektóre z nich można utrzymać przez następne 10 lat.

Podzielili się z CNBC Pro wskazówkami dotyczącymi wybierania tanich akcji, które dają długoterminowe nadzieje, a także najlepszymi typami spółek.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weezin Tan

Czwartek, 11 kwietnia 2024 o 20:11 EST

Stopa bezrobocia w Korei Południowej wzrosła w marcu do 2,8%.

Korea Południowa Sezonowo wyrównana stopa bezrobocia Stopa inflacji wzrosła w marcu do 2,8% wobec 2,6% w lutym.

Wskaźnik aktywności zawodowej osiągnął w marcu 64,3%, co oznacza wzrost o 0,2 punktu procentowego rok do roku.

Oddzielnie wskaźnik zatrudnienia do liczby ludności wyniósł 62,4%, co oznacza wzrost o 0,2 punktu procentowego w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

– Lim Hui Ji

Czwartek, 11 kwietnia 2024 o 15:48 EST

Ropa naftowa w USA spada do 85 dolarów, ponieważ rosnące obawy o inflację przyćmiewają napięcia na Bliskim Wschodzie

Widok zbiorników magazynowych i rurociągów w kompleksie dystrybucyjnym Shell Carson, centrum dystrybucji produktów naftowych, w Carson w Kalifornii, 11 marca 2022 r.

Bing Guan | Reutera

W czwartek kontrakty terminowe na ropę naftową spadły, ponieważ obawy o inflację przeważyły ​​na razie nad obawami przed możliwym irańskim atakiem na Izrael.

Kontrakt West Texas Intermediate z dostawą w maju stracił 1,19 dolara, czyli 1,38%, osiągając cenę 85,02 dolara za baryłkę. Kontrakty terminowe na ropę Brent na czerwiec spadły o 74 centy, czyli 0,82%, osiągając poziom 89,74 dolarów za baryłkę.

Ceny ropy naftowej wzrosły w środę o ponad 1% po tym, jak Bloomberg News poinformował, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy uważają, że irański atak na Izrael jest nieuchronny.

Jednak według Phila Flynna, głównego analityka rynku w Price Futures Group, ryzyko geopolityczne, które podniosło ceny podczas poprzedniej sesji, osłabło w czwartek, ponieważ atak jeszcze się nie zmaterializował.

READ  Zaoszczędź do 80% na domu, technologii i nie tylko

-Spencer Kimball

Czwartek, 11 kwietnia 2024 r. o 14:36 ​​czasu wschodniego

Akcje Amazona osiągnęły rekordowy poziom

Akcje Amazona wzrosły w czwartek o 1,7% i osiągnęły najwyższy poziom w historii. Jest to pierwszy rekordowy poziom akcji spółki od lipca 2021 r.

Dyrektor generalny Andy Jassy wystosował w czwartek coroczny list do akcjonariuszy, w którym zobowiązał się do obniżenia kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu inwestycji w nowych obszarach, takich jak sztuczna inteligencja.

Zobacz listę…

Akcje Amazona

Czwartek, 11 kwietnia 2024 r. o 8:47 czasu wschodniego

John Williams z Fed twierdzi, że obniżenie inflacji spowoduje „nierówności”

Prezes Rezerwy Federalnej Nowego Jorku, John Williams, powiedział w czwartek, że nadal spodziewa się dalszego spadku inflacji w tym roku, choć przyznał, że proces ten nie będzie płynny.

„Spodziewam się, że inflacja będzie w dalszym ciągu stopniowo powracać do 2 procent, chociaż po drodze prawdopodobnie wystąpią wstrząsy, jak widzieliśmy w niektórych ostatnich odczytach inflacji” – powiedział urzędnik banku centralnego w przemówieniu do bankierów w Nowym Jorku.

Komentarze pojawiają się dzień po tym, jak marcowy odczyt CPI pokazał inflację na poziomie 3,5% w skali roku, znacznie powyżej celu Fed wynoszącego 2%. Choć odnotował postęp inflacji od jej szczytu – powyżej 9% w czerwcu 2022 r. – stwierdził, że praca Fed jeszcze się nie skończyła.

„Gospodarka przeszła długą drogę w kierunku osiągnięcia lepszej równowagi i osiągnięcia celu inflacyjnego na poziomie 2%. Jednak nie widzieliśmy jeszcze pełnego dostosowania naszych podwójnych mandatów. Zależy mi na osiągnięciu maksymalnego poziomu zatrudnienia i stabilności cen w dłuższej perspektywie”. powiedział.

– Jeffa Coxa

Czwartek, 11 kwietnia 2024 r. o 8:42 czasu wschodniego

Ceny producentów wzrosły nieco mniej niż oczekiwano

Indeks cen producentów wzrósł w marcu o 0,2%, ponieważ inwestorzy próbują sobie poradzić z mieszanymi sygnałami inflacyjnymi. Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewali się wzrostu wskaźnika cen producentów o 0,3%. Bazowy CPI wzrósł zgodnie z oczekiwaniami o 0,2%.

-Fred Imbert

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *