Hamilton pokonuje karę i rozbija Verstappen, aby wygrać Grand Prix Brazylii

Sao Paulo (AFP) – W burzliwy weekend z oszałamiającym zwycięstwem kierowca Mercedesa Lewis Hamilton wygrał w niedzielę Grand Prix Brazylii i nabrał rozpędu w walce o tytuł w Formule 1 z Maxem Verstappenem z Red Bulla.

Siedmiokrotny mistrz świata Hamilton pokonał Verstappen, pomimo startu z 10. miejsca w sieci z powodu kary – w ten weekend zmierzył się z Hamiltonem w Sao Paulo.

Verstappen, zwycięzca poprzedniej edycji wyścigu w 2019 roku, zajął drugie miejsce i zobaczył, że przewaga w mistrzostwach jego kierowcy zmniejszyła się do 14 punktów, a pozostały trzy wyścigi. Zwycięzca wyścigu otrzymuje 25 punktów.

„Nie przestawajmy naciskać” – powiedział Hamilton w radiu zespołu. Wziął flagę Brazylii, aby uczcić swoje zwycięstwo, tak jak zrobił to jego idol Ayrton Senna.

Kolega z zespołu Hamiltona, Valtteri Bottas, był trzeci, a Sergio Perez z Red Bulla był czwarty, a Meksykanin ustanowił najszybsze okrążenie wyścigu.

Verstappen prowadził większość wyścigu po pierwszym zakręcie, kiedy pokonał polesittera Bottasa. Ale Hamilton, który awansował z 10. na trzecie w ciągu zaledwie sześciu okrążeń, wyprzedził Verstappen na okrążeniu 59 i postawił ochrypły tłum na Interlagos.

Hamilton ukończył wyścig o 10 sekund nad Verstappen.

READ  Katar 2022 World Cup Prognozy, typy ekspertów: Argentyna i Brazylia idą naprzód; Czy Anglia może zabrać go do domu?