Haley: Trump nie wygra wyborów powszechnych: „Zapamiętajcie moje słowa”

Haley: Trump nie wygra wyborów powszechnych: „Zapamiętajcie moje słowa”

Kandydatka Partii Republikańskiej na prezydenta Nikki Haley przewidziała w czwartek, że były prezydent Trump nie wygra wyborów powszechnych, jeśli zostanie kandydatem Partii Republikańskiej.

„Donald Trump nie wygra wyborów powszechnych” – powiedziała Haley w programie „The Lead” CNN podczas wywiadu z gospodarzem Jake’em Tapperem. „Możesz sprawić, że wygra jakiekolwiek prawybory, jakie chcesz – nie wygra wyborów powszechnych. Będziemy mieli kobietę-prezydenta Stanów Zjednoczonych; Albo to będę ja, albo to będzie [Vice President] Harrisa.”

„Ale jeśli Donald Trump będzie kandydatem, możecie zapamiętać moje słowa, on nie wygra wyborów powszechnych” – dodała Haley.

Haley powiedziała także, że wyborcy nie mogą „narzekać na to, co dzieje się w wyborach powszechnych, jeśli tak naprawdę nie myśli się o tym w prawyborach”.

Liczne sondaże pokazują, że Haley pozostaje daleko w tyle za Trumpem w prawyborach w swoim rodzinnym stanie Karolina Południowa, gdzie kiedyś pełniła funkcję gubernatora. Średnia sondaży Hale/Decision Desk pokazuje, że Haley ma 33,1% poparcia w porównaniu z 63,8% w przypadku byłego prezydenta.

Były ambasador przy ONZ na początku tego tygodnia zlekceważył deficyt głosów na kilka dni przed prawyborami Republikanów w stanie Palmetto, które odbędą się w sobotę.

„Czy możesz wyjaśnić przeciętnemu widzowi, który ogląda sondaże, że w swoim rodzinnym stanie możesz mieć stratę o 20–30 punktów, a on mógłby zapytać: «Dlaczego ona jest gorsza w twoim stanie?» Co im mówisz?” – zapytał Hilly Blake Boorman w wywiadzie dla „The Hill w NewsNation”.

„Wiesz, powiedziałbym im, że powiedzieli, że nie dotrę do Iowa i pokonaliśmy kilkunastu innych chłopaków. I nie tylko dotarliśmy do Iowa, ale byliśmy blisko drugiego miejsca o 1 procent ”- powiedziała Haley. „Mieliśmy 20 procent.” „.

„W dniu wyborów w New Hampshire powiedzieli, że przegrałam 30 punktami. Otrzymaliśmy 43 procent głosów. Tylko ten sondaż, który się liczy, to ten w Południowej Karolinie” – dodała.

READ  Adwokaci z okręgu Michigan mogą zakazać aborcji na mocy nowego orzeczenia sądu

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *