Grupa branżowa twierdzi, że zasady efektywności energetycznej nowych urządzeń mogą podnieść koszty – Wiadomości biznesowe

Grupa branżowa twierdzi, że zasady efektywności energetycznej nowych urządzeń mogą podnieść koszty – Wiadomości biznesowe

Grupa branżowa stwierdziła, że ​​plan rządu federalnego dotyczący zaostrzenia standardów efektywności energetycznej urządzeń domowych może doprowadzić do mniejszej liczby modeli, dłuższego czasu oczekiwania i wyższych kosztów.

Dyrektywa wprowadzająca obowiązek certyfikacji Energy Star dla wszystkich nowych urządzeń gospodarstwa domowego począwszy od 2022 r. Została zawarta w liście autoryzacyjnym skierowanym do Ministra Zasobów Naturalnych w 2019 r., A administracja pracuje obecnie nad opracowaniem przepisów.

W internetowej prezentacji na ten temat, uzyskanej przez The Canadian Press, ministerstwo stwierdziło, że surowsze standardy ograniczyłyby zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych oraz doprowadziłyby do oszczędności kosztów dla konsumentów przez cały okres eksploatacji urządzenia.

Na przykład nowa suszarka do ubrań będzie kosztować około 70 USD, ale przyniesie łącznie około 400 USD oszczędności energii w okresie użytkowania urządzenia, co daje około 330 USD korzyści netto.

Według Kanadyjskiego Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Domowego, które złożyło rządową ofertę dla The Canadian Press, branża już boryka się z niedoborami związanymi z pandemią z powodu blokady COVID-19 i niedoboru niektórych materiałów, w tym półprzewodników, żywic, i niektóre rodzaje metali.

Megan Hatch, dyrektor grupy ds. Relacji z rządami, powiedziała, że ​​wprowadzenie marki Energy Star do przyszłego roku tylko zaostrzy obecny niedobór sprzętu.

– To będzie wielki szok – powiedział Hatch. „Z pewnością wpłynie to na liczbę modeli dostępnych dla Kanadyjczyków”.

Powiedziała, że ​​nowe przepisy mogą usunąć większość podstawowych modeli z półek sklepowych i zmusić konsumentów do wyboru mniejszego asortymentu pralek, suszarek, lodówek, zamrażarek i zmywarek.

Na przykład lodówki z zamrażarkami mogą być trudne do znalezienia w pralkach ładowanych od góry lub od góry lub całkowicie wycofane z rynku, mówi Hatch.

READ  Von Palmer: Triumf Pierwszych Narodów Blueberry River w sądzie nad rządem Kolumbii Brytyjskiej

Według danych grupy branżowej, ponad 70 procent modeli suszarek i zamrażarek dostępnych obecnie na rynku może być „zagrożonych” zgodnie z nowymi standardami efektywności energetycznej, podczas gdy ponad 30 procent lodówek i pralek może również nie sprostać temu zadaniu. . Tylko około 12 procent obecnych modeli zmywarek nie będzie zgodnych z nowymi przepisami.

W międzyczasie stowarzyszenie wzywa Ottawę do współpracy z administracją Biden w celu koordynowania systemów efektywności energetycznej po obu stronach granicy.

Dekret wykonawczy podpisany przez prezydenta USA na początku tego roku dotyczący „standardowego programu oszczędzania energii w sprzęcie”.

„Rynek kanadyjski jest bardzo mały” – powiedział Hatch. „Potrzebujemy koordynacji, ponieważ jest to jeden rynek, a administracja Biden wskazała, że ​​stworzy również nowe zasady dotyczące efektywności energetycznej”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *