Greenvolt wygrywa kontrakty na akumulatory o mocy 1,2 GW na polskiej aukcji mocy

Greenvolt wygrywa kontrakty na akumulatory o mocy 1,2 GW na polskiej aukcji mocy

Przyznała kontrakty 159 projektom, w tym 111 w Polsce i 48 w Czechach, Słowacji i Szwecji. Cena rozliczeniowa jest znacznie niższa od dopuszczalnej w poprzedniej aukcji kwoty 406,35 zł/kW z dostawą w roku 2027. Projekty w Czechach i na Słowacji charakteryzują się niższymi cenami rozliczeniowymi.

Jak przeprowadziło wywiady kilku przedstawicieli, rynek zdolności wytwórczych ma ożywić rynek BESS na dużą skalę w Polsce, dostarczając podstawowych elementów składowych uzasadnienia biznesowego. Oszczędność energii.Aktualności Europa Środkowo-Wschodnia (CEE) 2023 na Szczycie Oszczędności Energii w Warszawie we wrześniu.

Greenvolt zdobywa kontrakty na 1,2 GW dla BESS

Firma zajmująca się rozwojem energii odnawialnej i niezależnym producentem energii (IPP) Greenvolt zdobyła 1,2 GW z 17-letnich kontraktów na sześć projektów akumulatorowych systemów magazynowania energii (BESS), poinformowała tego samego dnia firma.

Odpowiada to 70% całkowitej mocy dostarczonej dla technologii BESS, całkowita moc udostępniona dla BESS wynosi około 1,7 GW. To 10 razy więcej niż 165 MW, które zdobyło kontrakty w ubiegłorocznej aukcji.

W biuletynie stanowym zestawienie zwycięskich projektów nie zawiera szczegółowych informacji na temat technologii każdego z nich, ale opiera się na analizie Oszczędność energii.Aktualności Projekty „Jednostka rynku mocy nowej generacji” (Nova Jetnostka Rinku Mosi Vytavarsa) – cały Greenwald – łącznie 1735 MW.

Zwycięskie zobowiązania w ramach sześciu projektów Greenvolt obejmują zakres od małych 85 MW do dużych 510 MW, co daje łącznie dokładnie 1200 MW.

W sumie projekty BESS o mocy 16 GW otrzymały wstępną rejestrację do składania ofert na aukcji w grudniu 2023 r., chociaż nie wszystkie faktycznie złożyły oferty. Firma badawcza LCB Delta szczegółowo zbadała rynek magazynowania energii w skali sieciowej w Polsce i Europie Wschodniej, koncentrując się na aukcjach ex-ante i rynku zdolności wytwórczych. Oszczędność energii.Aktualności.

Greenvolt wywodzi się z biomasy w Portugalii, ale rozszerzył swoją działalność na inne odnawialne źródła energii i jest aktywny na rynkach magazynowania energii w Portugalii i Stanach Zjednoczonych.

READ  Polska utrzymuje stopy procentowe w miarę nasilania się obniżek: poradnik decyzyjny

Wydawca Energy-Storage.News, Solar Media, będzie gospodarzem dziewiątej edycji Szczyt poświęcony oszczędzaniu energii UE w Londynie, 20–21 lutego 2024 r. W tym roku przenosi się do większego miejsca, gromadząc wiodących europejskich inwestorów, decydentów, deweloperów, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, nabywców energii i dostawców usług. Odwiedź oficjalną stronę, aby uzyskać więcej informacji.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *