Grecja podpisuje Porozumienia Artemis – SpaceNews

Grecja podpisuje Porozumienia Artemis – SpaceNews

MOUNTAIN VIEW, Kalifornia – 9 lutego Grecja stała się kolejnym krajem, który podpisał Porozumienia Artemis określające najlepsze praktyki w zakresie zrównoważonej eksploracji kosmosu.

Podczas ceremonii, która odbyła się w Departamencie Stanu USA, grecki minister spraw zagranicznych Giorgos Gerapetritis oficjalnie podpisał umowy. Podpisanie odbyło się w ramach strategicznego spotkania w ramach dialogu między Stanami Zjednoczonymi a Grecją.

„Gdy ludzkość wyrusza w wielką przygodę, powracając na Księżyc i przygotowując się do podróży poza Księżyc, Porozumienia z Artemidy będą służyć jako latarnia morska współpracy między narodami, torując drogę do zrównoważonej i pokojowej eksploracji kosmosu” – powiedział Gerapetritis. W obecnej sytuacji.

Grecja 35y Kraj musiał to zrobić od czasu ogłoszenia porozumień w 2020 r. Dokument ma opierać się na zasadach Traktatu o przestrzeni kosmicznej i innych porozumieniach międzynarodowych na różne tematy, od wymiany danych naukowych po wykorzystanie zasobów kosmicznych.

„Stany Zjednoczone i Grecja są wieloletnimi partnerami i przyjaciółmi i jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia tego partnerstwa na wszechświat” – powiedział w oświadczeniu administrator NASA Bill Nelson. „Wspólnie kształtujemy przyszłość współpracy kosmicznej dla pokolenia Artemis”.

Grecja jest drugim krajem europejskim, który podpisał Porozumienia Artemis w ciągu tylu miesięcy, po Belgii, która podpisała je 23 stycznia. Wraz z dodaniem Grecji dołączyło 13 z 22 państw członkowskich Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz 12 z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Kraje członkowskie.

Porozumienia Artemis przebijają równoległe wysiłki kierowane przez Chiny, Międzynarodową Stację Badań Księżycowych (ILRS), która ma swój własny, nieujawniony zestaw zasad uczestnictwa. Osiem krajów dołączyło do międzynarodowych standardów podatkowych, z których najnowszym był Egipt w grudniu. Według danych zebranych przez Fundację Bezpieczny Świat.

READ  Astronomowie odkryli, jaka może być najodleglejsza jak dotąd galaktyka

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *