Google Project Gameface może teraz współpracować z Androidem

Google Project Gameface może teraz współpracować z Androidem

Dostępność to ciągły wysiłek w przypadku wszystkich produktów cyfrowych. Na konferencji I/O 2024 firma Google ogłosiła, że ​​do systemu Android zostanie dodany Project Gameface, który umożliwi użytkownikom kontrolowanie urządzeń za pomocą ruchów głowy i gestów twarzy.

Google ogłosiło projekt Gameface na targach I/O 2023, którego celem jest umożliwienie użytkownikom kontrolowania komputera za pomocą ruchów głowy i gestów twarzy. Ruchy te będą sterować kursorem ekranowym i zapewnią nowe sposoby interakcji z komputerem.

Teraz trafi to na Androida.

Google ogłosiło w swoim poście Project Gameface pojawi się na Androidzie z obsługą 52 unikalnych gestów twarzy. Obejmuje to otwieranie ust, unoszenie brwi, patrzenie w określonym kierunku i nie tylko. Każdy gest można przypisać do konkretnej akcji systemowej, takiej jak powrót do domu, powrót, otwarcie obszaru powiadomień, otwarcie szuflady aplikacji itp.

System może również wykonać gest „przeciągania”, umożliwiając użytkownikowi spojrzenie w jeden punkt na ekranie, wykonanie gestu, a następnie spojrzenie w kierunku, w którym chce przeciągnąć.

Nie wymaga to żadnego dodatkowego sprzętu i jest obsługiwane po prostu przez przednią kamerę.

Google udostępniło Gameface jako open source w GitHubie, aby umożliwić programistom korzystanie z tej pracy w celu tworzenia z nią doświadczeń. Przynajmniej na razie nie będzie to natywna funkcja Androida.

Więcej z Google I/O 2024:

Podążaj za Benem: Twitterze/X, WątkiI Instagrama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Data wydania, specyfikacje i opinie na Twitterze

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *