Gol Lewandowskiego pomaga związać Polskę z Hiszpanią

Sewilla, Hiszpania – Robert Lewandowski przyjechał do Polski, gdy błędnie wymówiono Hiszpanię.

Tegoroczny piłkarz FIFA dał swojemu zespołowi nadzieję na postęp na sobotnich mistrzostwach Europy, remisując w drugiej połowie 1:1 z Hiszpanią. .

Przegrana przekreślałaby szanse Polski na awans do 16 rund Euro 2020.

– Przeciwko Hiszpanii wiedzieliśmy, że skupimy się bardziej na obronie i zrobiliśmy to dobrze – powiedział Lewandowski. – Po prostu zadziałało.

Wśród zmarnowanych szans dla „La Rose” był rzut karny chybiony przez Gerarda Moreno po bramce Lewandowskiego. Alvaro Morata wyszedł ze słupka, ale nie był w stanie wbić piłki do otwartej siatki.

Morata zakończył swoją suszę strzelecką, podkreślając Hiszpanię w 25. minucie, ale Lewandowski wyrównał z tytułem tylko za swoją trzecią bramkę w 13 występach z reprezentacją w głównym meczu na 54. miejscu.

„To kolejne zwycięstwo, które nam umknęło” – powiedział Morata. „Teraz mamy do rozegrania finał”.

W rezultacie Szwecja jest liderem grupy E z czterema punktami po pokonaniu Słowacji w piątek. Słowacja jest na drugim miejscu z trzema punktami, a Hiszpania z dwoma punktami. Mimo ostatniego miejsca w grupie z jednym punktem, Polska wciąż ma szansę na poprawę.

– Jesteśmy sfrustrowani, że piłka nie chce wejść do środka – powiedział hiszpański pomocnik Rodrigo Hernandez. „Musimy wykorzystać nasze szanse. Kiedy piłka nie wpada do środka, zaczynamy wątpić w siebie”.

Hiszpania również zdominowała mecz otwarcia ze Szwecją, ale nie była w stanie wykorzystać wielu okazji do zdobycia bramki w meczu, który zakończył się remisem 0:0. Odpłacił za swoje błędy przed siatką na stadionie La Cartouza, zdobył kilka dobrych wyników i nie zdołał powstrzymać Lewandowskiego, co było jedną z niewielu znaczących szans w polskim ataku.

Lewandowski, który wszedł na mistrzostwa świata czy mistrzostwa Europy mając tylko dwa gole, zwrócił na siebie uwagę po strzeleniu 2:1 w meczu otwarcia ze Słowacją.

READ  Ukraińscy żołnierze szkolili się do trudnych działań wojennych w Polsce

Miał wyraźną szansę na przełamanie suszy w pierwszej połowie z Hiszpanią, kiedy wszedł na pole i uwolnił się od strzelców przed siatką. Ale hiszpański bramkarz nie mógł przepuścić piłki obok ciebie Simon, zatrzymał ją za klatkę piersiową. Ta reprodukcja nastąpiła po tym, jak strzał Carol Svitersky trafił w słupek.

W drugiej połowie nie pudłował, a obrońca swoim ciałem zderzył się z Aymeric Laport i skierował do dośrodkowania w róg. Był to 67. gol Lewandowskiego w 121 występach dla Polski.

Morata był izolowany przez fanów i hiszpańskie media za to, co przegapił w meczu otwarcia ze Szwecją, ale znalazł Nettiego z bliskiej odległości po wykonaniu dobrego ruchu wokół swojego markera.

Cel został początkowo zatrzymany na spalonym, ale ostatecznie został potwierdzony po krótkim przeglądzie wideo. Morata podbiegł do ławki, by świętować z trenerem Luisem Enrique, który mimo krytyki zachował początkowy skład.

Podanie do Moraty na bramkę przyszło od Moreno, jedynej zmiany dla drużyny dokonanej przez Luisa Enrique po remisie otwarcia.

Fani wzywają Moreno do gry od początku Euro 2020 po swoim najlepszym sezonie z Villarreal, ale przegapili rzut karny, który mógłby ponownie dać Hiszpanię w sobotę.

– Gerrard nie chybił rzutu karnego w całym sezonie – powiedział hiszpański obrońca Pav Torres. „To piłka nożna”.

W wieku 17 lat polski pomocnik Kokbar Kozzowski został najmłodszym zawodnikiem w historii mistrzostw Europy, który awansował jako rezerwowy na krótko przed zdobyciem bramki przez Lewandowskiego.

Kos Ovsky urodził się 16 października 2003 r. Urodzony 29 czerwca 2003 roku pomocnik Anglii Jude Bellingham miał tylko sześć kamieni milowych.

Hiszpania wciąż nie ma kapitana Sergio Busquetsa, który wrócił do składu w piątek po wyrzuceniu przez Covit-19.