GlassFish 8.0-M1, najważniejsze informacje dotyczące wiosny 2023, BellSoft i WildFly

GlassFish 8.0-M1, najważniejsze informacje dotyczące wiosny 2023, BellSoft i WildFly

To był bardzo spokojny tydzień 25 grudnia 2023 r., ale InfoQ znalazło kilka interesujących wiadomości, w tym: Eclipse GlassFish 8.0.0-M1, Apache Camel 3.22.0, Gradle 8.6-RC1, zaktualizowaną wersję roboczą specyfikacji dla JEP 455 i recenzje najważniejsze wydarzenia 2023 od Spring, BellSoft i WildFly.

OtwórzJDK

Agelosa Peabodysakluczowy członek personelu technicznego w Oracle opublikowany aktualizować Projekt specyfikacji Dla Jeepa 455, Typy pierwotne w stylach, instancjach i przełącznikach (wersja zapoznawcza). Ten JEP jest sponsorowany przez Project Amber i obecnie jest w nim obecny kandydat w tym przypadku proponuje się ulepszenie dopasowywania wzorców poprzez zezwolenie na wzorce typu pierwotnego we wszystkich kontekstach wzorców i ich rozszerzenie instanceof I switch Do pracy ze wszystkimi typami pierwotnymi.

GDK23

W JDK 23 nie było żadnej aktywności Kompilacje z wczesnym dostępem zeszły tydzień. Budynek 3 Pozostaje najnowszy aktualizować. Więcej szczegółów na temat tej wersji można znaleźć na stronie Informacje o wydaniu.

GDK22

Podobnie w JDK 22 nie było żadnej aktywności Kompilacje z wczesnym dostępem. Ostatni aktualizować zostaje w Budynek 29. Więcej szczegółów na temat tej kompilacji można znaleźć na stronie Informacje o wydaniu.

Do GDK23 I GDK22Zachęcamy programistów do zgłaszania błędów za pośrednictwem Baza danych błędów Java.

Szklana ryba zaćmienia

the Pierwsze wydanie będące kamieniem milowym Od zaćmienia Szklana ryba Wersja 8.0.0 zapewnia obsługę Jakarta EE 11-M1 z pełnymi implementacjami Bezpieczeństwo w Dżakarcie 4.0.0-M1 i Oblicza Dżakarty Specyfikacja 4.1.0-M1 i częściowa implementacja Serwlet Dżakarty Specyfikacje 6.1.0-M1. JDK 17 to obecnie wymagana wersja minimalna, ale w następnej wersji może zostać zaktualizowana do JDK 21. Obsługiwane jest JDK 21, a ostateczna wersja GlassFish 8 ma być oparta na JDK 21 dla Jakarta EE 11. Więcej szczegółów na temat tego wydania można znaleźć pod adresem Informacje o wydaniu.

READ  Apple, Google i Microsoft łączą siły, aby przesyłać loginy bez hasła

GraalVM

Oracle ma Ogłaszać Oracle GraalVM jest teraz dostępny w postaci pliku Paquito pakiet kompilacji. We współpracy z zespołem Paketo, Oracle GraalVM jest zintegrowany z… Budowa Oracle. Umożliwia to programistom dodanie pakietów kompilacji obrazu natywnego i Oracle do pliku konfiguracyjnego pakietu kompilacji w celu uruchomienia aplikacji.

Fundacja oprogramowania Apache

the początek Apache Camel 3.22.0 zawiera poprawki błędów, aktualizację zależności oraz nowe funkcje/ulepszenia, takie jak: Obsługa dat rozpoczęcia i zakończenia w kwarc wielbłądy przedmiot; Możliwość używania starych nazw mikrometrów lub stosowania nowych konwencji nazewnictwa mikrometrów; I zapewnij strategię śledzenia umożliwiającą śledzenie każdego procesora Otwarta telemetria Camel W ramach procesu migracji z OpenTracing wielbłąda. Więcej szczegółów na temat tej wersji można znaleźć na stronie Informacje o wydaniu.

Wiadra

the Pierwszy kandydat do wydania Gradle 8.6 zapewnia: Obsługa niestandardowych kluczy szyfrowania w pamięci podręcznej konfiguracji za pośrednictwem pliku GRADLE_ENCRYPTION_KEY Zmienne środowiska; Ulepszenia w raportowaniu błędów i ostrzeżeniach; Ulepszenia w Budowa wtyczki Init Aby wspierać różne typy projektów; oraz ulepszone tworzenie kompilacji dla autorów wtyczek i inżynierów kompilacji w celu opracowania niestandardowej logiki kompilacji. Więcej szczegółów na temat tej wersji można znaleźć na stronie Informacje o wydaniu.

Rama wiosenna

Josha Longaw witrynie Broadcom opublikowano wiosenny post dla programistów W tym roku wiosną – 2023retrospektywa najważniejszych wydarzeń roku 2023. Należą do nich: Wspieranie sztucznej inteligencji poprzez wprowadzenie Wiosenna sztuczna inteligencja projekt; Kontynuuj obsługę natywnego obrazu GraalVM pod adresem Wiosenne buty 3,0+; Obsługa domyślnych motywów Projekt krosna; Obsługa skoordynowanego odzyskiwania w punkcie kontrolnym (CRaC) za pomocą Spring Boot 3.2; Obsługa programowania opartego na Dockerze, gdzie Spring Boot może wyodrębnić informacje o połączeniu z lokalnego pliku opisu Docker Compose lub kontenerów Test; I zwolnij Model wiosenny 1.0, która zapewnia gotowość produkcyjną, obsługę IDE i lepszą testowalność.

READ  Pełny harmonogram Letnich Igrzysk zakończył się szybko 2022

Dawno temu też opublikowano Najnowsza edycja dla niego Boski podcast z Jorisa Kuipersadyrektor ds. technologii w firmie widły Oraz były starszy konsultant w VMware. zarejestrowany On żyje W październiku 2023 r. podczas trasy SpringOne w Amsterdamie Long rozmawiał z Kuipersem na takie tematy, jak jego kariera, ekosystem Spring i GraalVM. Odpowiadali także na pytania za pośrednictwem czatu z publicznością.

Belsoft

Aleks Biełokryłowdyrektor generalny BellSoft, przedstawił A Z mocą wsteczną W najważniejszych wydarzeniach BellSoft na rok 2023 zwróć uwagę na następujące kwestie:

Ten rok był pełen pokonywania wyzwań, wykorzystywania szans, owocnych spotkań i udziału w niezapomnianych wydarzeniach.

Uwzględniono punkty techniczne: Wejście Pojemniki Alpacita; Wprowadzenie linii Performance Edition wraz z wersją Liberica Wydanie wydajnościowe JDK 11; wprowadzenie do Liberica JDK z CRaC; Oraz ciągłe zaangażowanie w OpenJDK i GraalVM, które obejmuje cztery kwartalne wydania z poprawkami bezpieczeństwa i ważnymi poprawkami.

Do najważniejszych elementów zaangażowania firmy BellSoft w społeczność Java zalicza się: 30 prezentacji na 28 światowych wydarzeniach, takich jak JNation i Devoxx, Dmitrij Chuyko, inżynier ds. wydajności w Bellsoft; I weź udział w obchodach dwudziestej piątej rocznicy założenia Proces społeczności Java W Nowym Jorku we wrześniu 2023 r.

Dzika Mucha

Briana Stansbury’egostarszy główny inżynier oprogramowania w firmie Red Hat, złożony pod koniec roku streszczenie O Wildfly i wkładzie społeczności Java. Najważniejsze to: trzy główne wersje WildFly 28, 29 i 30; Nowe akcesoria do Telemetria o małym profilu I Długoterminowe procedury MicroProfile ustawić; Implementacja większości specyfikacji MicroProfile 6.0, z aktualizacjami MicroProfile 6.1 w nadchodzącej wersji WildFly 31; Obsługa JDK 21; Rozwiązano ponad 2000 problemów i ulepszeń głównego kodu WildFly; Zmień licencję bazową kodu WildFly na licencję Apache 2.0.

Włożono również dużo pracy w poprawę dokumentacji i narzędzi niezbędnych do rozpoczęcia pracy z WildFly. Stansberry ogłosił również, że WildFly 31 ukaże się w styczniu 2024 roku.

READ  Nintendo zapewnia fanów, że dodadzą „więcej” gier na N64 do Switcha online

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *