Giełdy idą w górę po wybiciu wzrostów

Giełdy idą w górę po wybiciu wzrostów

Inwestorzy Walmart (WMT) przygotowują się do późniejszego podziału akcji.

Według głównego korespondenta Yahoo Finance po raz dwunasty w ciągu 50 lat Walmart przeprowadzi podział akcji po zamknięciu notowań, starając się uczynić akcje bardziej przystępnymi cenowo dla swoich pracowników. Brooke De Palma. Akcje będą notowane po podziale od 26 lutego.

Walmart ostatni raz podzielił akcje firmy w stosunku 2 do 1 20 kwietnia 1999 r. Tym razem będzie to pierwszy podział akcji firmy w stosunku 3 do 1.

Nastąpiło to po fali tegorocznych inicjatyw przyjaznych pracownikom, prowadzonych przez największego sprzedawcę detalicznego na świecie. Inne programy obejmują oferowanie menedżerom sklepów dotacji na akcje w wysokości do 20 000 USD oraz wyższą stawkę wynagrodzenia podstawowego.

Zapewniam, że nie jest to standardowa praktyka w sektorze detalicznym. Ale oni są Musi być Ze względu na rosnące wymagania stawiane pracownikom sklepów, takie jak ściganie się po przepastnych alejkach w celu realizacji zamówień online.

Oto, co dyrektor finansowy Walmart, John David Rennie, powiedział mi w tym tygodniu w Yahoo Finance Live, kiedy zapytałem, czy w firmie miał miejsce reset kulturowy:

„Można to tak nazwać. To interesująca charakterystyka. Słuchaj, myślę, że zasadniczo dla nas chcemy nadal inwestować w naszych partnerów. Na szczęście dla nas mamy teraz profil marży jako firma, na którym nadal możemy to zrobić to inwestować w naszych partnerów, ale także widzieć, że nasze dochody operacyjne rosną szybciej w miarę upływu czasu.

Myślę, że stałym motywem przewodnim naszej dwudziesto i pół dekady działalności jest to, że kiedy sprawimy, że nasi przedsiębiorcy na pierwszej linii frontu będą zachowywać się jak właściciele, będzie to bardzo dobre również dla akcjonariuszy. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy umożliwić naszym menadżerom sklepów uczestnictwo w programie poprzez posiadanie udziałów z dotacją na akcje.

READ  Minimalne płatności kartami kredytowymi w Quebecu rosną od poniedziałku

To, co jest dobre dla pracowników, może być dobre dla ceny akcji firmy… i ma to sens!

Podziały akcji sprawdziły się w przypadku Walmartu.

Podziały akcji sprawdziły się w przypadku Walmartu. (Finanse yahoo)

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *