Gdańsk. Nurkowie znaleźli ciało kobiety, której szukali

Specjalny zespół polskich nurków znalazł i odzyskał ciało młodej kobiety w Gdańsku – powiedział w czwartek szef grupy. Od wtorku poszukiwana jest 24-letnia Marta. Późnym poniedziałkowym wieczorem wybrała się na spacer z psem. Kamery bezpieczeństwa zarejestrowały kobietę kilka godzin później w pobliżu plaży w Gdańsku Brzeźnie.

Poszukiwania Marty rozpoczęły się we wtorek. W środę do akcji dołączył specjalny zespół polskich nurków ze specjalnym wyposażeniem.

„Specjalna ekipa polskich nurków znalazła i odzyskała ciało młodej kobiety, której poszukiwali w Gdańsku. Poszukiwania trwały od wczoraj (30.12.2020) do dziś, korzystając ze specjalistycznego sprzętu wodnego i zespołu profesjonalnych nurków” – czytamy w komunikacie prasowym.

Poszukiwania nadzorował Magiz Rogas, biegły z Sądu Okręgowego w Katowicach, a badania wody prowadzono we współpracy z 3. Komisariatem Policji w Gdańsku – Wydział Kryminalny, kierowanym przez Magiz Cecilsky, specjalny zespół polskich nurków.

Poszła na spacer z psem

Marta wyszła z domu około godziny 23 w poniedziałek. – Poszedł na spacer z psem buldożkiem francuskim i jeszcze nie wrócił do mieszkania – powiedział w środę podinspektor Magiz Steplevsky z centrali województwa gdańskiego.

Bliskie kobiety powiadomiły służby o zaginięciu 24-latka we wtorek o godzinie 11.25.

– Od tego momentu poszukiwania zostały zintensyfikowane, z udziałem policji wodnej i strażaków – powiedział Steplevsky.

W środę około 5.30 rano znaleziono psa. Został zauważony przez mężczyznę spacerującego w pobliżu latarni morskiej w pobliżu Falochronu Zachodniego w Gdańsku. Ale zwierzę było same.

Funkcjonariusze – w ramach swoich działań – przeglądali zapisy z lokalnych stacji monitorujących. To właśnie widzieli na filmie zarejestrowanym przez kamery w pobliżu falochronu na końcu plaży w Brecino. Liczba zaginionych kobiet wahała się od 2,25 do 2,56.

Oglądaj TVN24 w internecie >>>

Kamery nagrała Marta na plaży w Gdańsku Brzeźnie

Kluczowe źródło zdjęć: Specjalny Komitet Nurków RP

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *