Gdańsk. Nurkowie znaleźli ciało kobiety, której szukali

Specjalny zespół polskich nurków znalazł i odzyskał ciało młodej kobiety w Gdańsku – powiedział w czwartek szef grupy. Od wtorku poszukiwana jest 24-letnia Marta. Późnym poniedziałkowym wieczorem wybrała się na spacer z psem. Kamery bezpieczeństwa zarejestrowały kobietę kilka godzin później w pobliżu plaży w Gdańsku Brzeźnie.

Poszukiwania Marty rozpoczęły się we wtorek. W środę do akcji dołączył specjalny zespół polskich nurków ze specjalnym wyposażeniem.

„Specjalna ekipa polskich nurków znalazła i odzyskała ciało młodej kobiety, której poszukiwali w Gdańsku. Poszukiwania trwały od wczoraj (30.12.2020) do dziś, korzystając ze specjalistycznego sprzętu wodnego i zespołu profesjonalnych nurków” – czytamy w komunikacie prasowym.

Poszukiwania nadzorował Magiz Rogas, biegły z Sądu Okręgowego w Katowicach, a badania wody prowadzono we współpracy z 3. Komisariatem Policji w Gdańsku – Wydział Kryminalny, kierowanym przez Magiz Cecilsky, specjalny zespół polskich nurków.

Poszła na spacer z psem

Marta wyszła z domu około godziny 23 w poniedziałek. – Poszedł na spacer z psem buldożkiem francuskim i jeszcze nie wrócił do mieszkania – powiedział w środę podinspektor Magiz Steplevsky z centrali województwa gdańskiego.

Bliskie kobiety powiadomiły służby o zaginięciu 24-latka we wtorek o godzinie 11.25.

– Od tego momentu poszukiwania zostały zintensyfikowane, z udziałem policji wodnej i strażaków – powiedział Steplevsky.

W środę około 5.30 rano znaleziono psa. Został zauważony przez mężczyznę spacerującego w pobliżu latarni morskiej w pobliżu Falochronu Zachodniego w Gdańsku. Ale zwierzę było same.

Funkcjonariusze – w ramach swoich działań – przeglądali zapisy z lokalnych stacji monitorujących. To właśnie widzieli na filmie zarejestrowanym przez kamery w pobliżu falochronu na końcu plaży w Brecino. Liczba zaginionych kobiet wahała się od 2,25 do 2,56.

Oglądaj TVN24 w internecie >>>

Kamery nagrała Marta na plaży w Gdańsku Brzeźnie

Kluczowe źródło zdjęć: Specjalny Komitet Nurków RP

READ  Zbigniew Boniek podsumował upadek Superligi. Wystarczyło jedno zdanie „futbolu”

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top