Forma „Bubble Demko” trwa, gdy bramkarz pokazuje błyskotliwość przeciwko Kings – Sportsnet.ca

W drugiej zmianie trzeciej tercji w sobotnią noc, Los Angeles Kings okrążyli siatkę Vancouver Canucks, generując siedem pututów w 34 sekundy.

Cztery strzały, w tym trzy okazje do zbiórki, padły w krótkich odstępach czasu, począwszy od 1:40 ostatniej klatki, ale Kings nie zdobyli gola i utrzymali prowadzenie.

Ta niesamowita presja była ważna z kilku powodów. To było szalone ujęcie znakomitego wieczoru dla bramkarza Canucks, Thatcher Demko, kiedy w drugiej połowie obronił 38 rzutów karnych przeciwko Adrianowi Kempe. To również wskazywało na płynność gry, ponieważ Kings oddali więcej strzałów na te 34 punkty (siedem) niż Canucks w pierwszych 48 minutach gry (sześć).

Ale jeden zawodnik, Demko, był silniejszy niż naturalna siła Kings, ponieważ Canucks absurdalnie wygrali sobotni mecz NHL 3-2 w rzutach karnych, kiedy Andrei Kuzmenko i JT Miller strzelili w konkursie umiejętności, gdy bramkarz patrzył obok Gabriela. . Vilardiego i Trevora Moore’a.

Przez pięć dekad bogowie hokeja nie pozwalali Canucks wygrać. A teraz, aby potwierdzić swoją zemstę – lub pokazać swoje poczucie humoru – nie pozwolą Vancouver przegrać.

Ich szósta wygrana w siedmiu meczach w dogrywce sprawiła, że ​​Canucks zremisowali z St. Louis Blues przez 24y W klasyfikacji generalnej – dziewiąte najlepsze losowanie loterii. To najwyższy punkt Vancouver w tabeli od czasu, gdy Bruce Boudreau zastąpił Ricka Toccheta na stanowisku trenera 22 stycznia.

Elias Peterson zremisował 2-2 o 11:33 trzeciej tercji, strzelając jednym strzałem za bramkarzem z Los Angeles Jonasem Korbesalo, który został sprawdzony przez Brocka Bowsera, siedem sekund po jedynej mocnej grze Vancouver.

Boozer, który zdobył decydujący rzut karny przeciwko Micky’emu Andersonowi, w pierwszej połowie strzelił także Mavenowi, który z dystansu przewrócił kije obrońcy Kings Alexa Adlera i Fadiego Korbesalo.

READ  Panama pokonała Stany Zjednoczone w rzutach karnych po remisie i awansowała do finału Złotego Pucharu CONCACAF

Canucks wygrali mimo przewagi 40:17 iw połowie 35 minut regulaminowego czasu gry oddali tylko dwa strzały. Wygrali dzięki Demko.

CZAS DEMMERA

Sobota była ósmym startem Demko w dziewięciu meczach od powrotu po kontuzji uda, która wykluczyła go z gry na prawie trzy miesiące. Ma bilans 6-2 ze średnią obron 0,927. W najśmielszych marzeniach Canucks nie mogli sobie wyobrazić, że bramkarz ich franczyzy powróci w formie, by rywalizować z jakimkolwiek weekendem, który rozegrał w zeszłym sezonie, kiedy był jednym z pół tuzina najlepszych bramkarzy w NHL.

Chcieli tylko, żeby pozostał zdrowy i wrócił do formy po rozpoczęciu sezonu 3-10-2 z procentem oszczędności 0,883. Zamiast tego Bubble Demko był szybki, wchodząc z zimną krwią, ale prezentując świetną formę, tak jak to zrobił w eliminacjach do pandemii trzy lata temu.

Jego interwencje obronne podczas trzeciego przejazdu, kiedy Kings objęli prowadzenie 2:1, wyglądały jeszcze bardziej imponująco po zdobyciu bramki przez Petersona. Ale jego największa obrona miała miejsce tuż przed wyrównaniem, kiedy pokonał Philippe’a Danaulta z szeroko otwartej okazji z dołka, a minutę później zebrał swoje platformy, gdy Kirk McLean odmówił Anze Kopitarowi bramki dwa do jednego.

Czołgiści i czołgiści wołający o rezerwowego Colina Delię, który zagra przed Demko, spełnią swoje życzenie w niedzielę, kiedy Canucks zakończą trzy mecze, czterodniową wycieczkę przeciwko Anaheim Ducks.

[brightcove videoID=6322891912112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

nadgodziny

To był niski słupek, ale najlepsze pięć minut Canucks to trzy za trzy, kiedy ledwo pozwolili Kings dotknąć krążka podczas siedmiu inningów po dogrywce i stworzyli pierwszorzędne okazje do zdobycia bramki dla Petersona, JT Millera i JT Młynarz. Antoniego Beauvilliersa.

Tocchet używał 10 różnych łyżwiarzy podczas dogrywek, co ciekawe, zaczynał od Phila DiGiuseppe wraz z Millerem i Quinnem Hughes. Miller i Hughes asystowali przy obu bramkach Vancouver.

READ  Po kolejnych porażkach z Orioles, nadszedł czas, aby Blue Jays weszli w tryb wygrywania - Sportsnet.ca

Niedźwiedź fakty

Ethan Bear, drugi obrońca Canucks, dopóki Philip Hronik w końcu nie pojawił się na lodzie po tym, jak przybył kontuzjowany w ostatniej wymianie z Detroit Red Wings, wrócił do składu po raz pierwszy od uszczypnięcia w usta w lutym. 25 mecz z Boston Bruins. Po poważnym uszkodzeniu zębów i złamaniu linii włosów nad wargą Bear założył pełną osłonę twarzy.

Nie miał luksusu chodzenia na palcach po powrocie, rejestrując 23:46 czasu na lodzie, jednocześnie blokując cztery strzały (żadnego w twarz). Strzały pięć do pięciu były 14-3 dla Kings, gdy Bear był na lodzie, ale wyglądał bardziej komfortowo pod koniec meczu i miał dwie dogrywki od Toche. Bear zastąpił Tylera Myersa w składzie i poinformował Canucks, że Myers jest chory.

Skrzydłowy Jacques Studnica również wrócił po sześciu meczach z rzędu, co było zdrowym zadrapaniem. Studnicka osiągnął rekordowy czas 8:41, kiedy Witalij Krawcow został podrapany przez Toccheta po raz pierwszy od czasu jego wymiany z New York Rangers 25 lutego.

Toket mówi o tym

„Dymko był dziś niesamowity. Utrzymał nas w grze. Nie mieliśmy odpowiedzi w pierwszych dwóch tercjach. W trzeciej graliśmy trochę lepiej. Lina-dope i wygrywasz mecz.”

Nie możemy się doczekać przyszłego roku. To są dla nas ważne mecze. Staramy się tutaj budować. Mamy też chłopaków, którzy starają się pozostać w składzie NHL. Jest o co grać”.