Ford zwalnia 700 pracowników zajmujących się produkcją elektrycznej wersji F-150

Ford zwalnia 700 pracowników zajmujących się produkcją elektrycznej wersji F-150

Jeff Kowalski/AFP/Getty Images

Elektryczny Ford F-150 Lightning na linii produkcyjnej w Dearborn w stanie Michigan. Firma tymczasowo wstrzymuje pracę jednej z trzech zmian w zakładzie, co nie ma związku ze strajkiem UAW w innych zakładach.CNN

Ford zwalnia około 700 pracowników, którzy budują F-150 Lightning, elektryczną wersję jego najlepiej sprzedającego się pickupa, i w przeciwieństwie do innych niedawnych zwolnień, to nie ma nic wspólnego z trwającym strajkiem związku zawodowego United Auto Workers.

Firma zapewniła, że ​​zrobi to tymczasowo Cięcia Jedna z trzech zmian w Rouge Electric Vehicle Center w Dearborn w stanie Michigan, niedaleko siedziby firmy. Zwolnienia będą odbywać się naprzemiennie pomiędzy trzema zmianami.

Ford tymczasowo zamknął fabrykę tego lata, aby zwiększyć swoje moce produkcyjne, a firma stwierdziła, że ​​ostatnie zwolnienia są związane z „wieloma ograniczeniami, w tym w łańcuchu dostaw i pracą związaną z przetwarzaniem i dostawą pojazdów przeznaczonych do kontroli jakości po wznowieniu produkcji w Sierpień.”

Sprzedaż Lightning spadła w trzecim kwartale o 45% w porównaniu z rokiem poprzednim, jak podała firma na początku tego miesiąca, chociaż Ford podał, że spodziewa się wzrostu sprzedaży w ostatnich trzech miesiącach roku wraz ze wzrostem wydajności fabryki. uderzenie. Firma stwierdziła, że ​​ogólny popyt na gamę pojazdów elektrycznych pozostaje wysoki, a w trzecim kwartale wzrósł o 65%.

the Celny atak dla UAW W sumie w pięciu zakładach montażowych Forda GM i Stellantis skłoniły wszystkie trzy firmy do zwolnienia pracowników.

Ford ogłosił w poniedziałek zwolnienie dodatkowych 500 pracowników w pięciu fabrykach komponentów w związku z rozszerzeniem strajku UAW w swojej największej fabryce. Fabryka ciężarówek w Kentucky, Ostatnia środa. Władze spółki powiedziały w czwartek, że może być ich łącznie Spośród 4600 zwolnień Do końca tego tygodnia w różnych swoich fabrykach, w związku z rozszerzeniem strajku na Kentucky Truck. Do tej pory zwolniło prawie 2500 pracowników, nie licząc tych, którzy budowali Lightning.

READ  Niektóre usługi WestJet zostają wznowione po zatrzymaniu lotów w sobotę i utknięciu pasażerów

Stellantis zwiększył także liczbę zwolnień w piątek do 780 pracowników w dwóch fabrykach w Kokomo w stanie Indiana, zwiększając liczbę zwolnień w całej firmie od rozpoczęcia strajku 15 września do 1420.

GM zwolnił 2300 pracowników ze względu na skutki strajku Choć w ostatnich dniach nie ogłoszono żadnych dodatkowych zwolnień.

W większości stanów pracownicy zwolnieni z powodu strajku nie kwalifikują się do zasiłku dla bezrobotnych. Pracownikom nie przysługuje także tzw. „podstawa płacy”, którą wypłacają firmy. Łącznie zasiłki dla bezrobotnych i niskie płace pokrywają 74% ich regularnych wynagrodzeń w okresie zwolnienia. Jednak według rzeczniczki Forda, Jessiki Enoch, zwalniani pracownicy F-150 Lightning będą uprawnieni do bezrobocia i subsydiowanych wynagrodzeń.

Związek kwestionuje twierdzenia firm, że muszą zwolnić pracowników, na których pracę wpłynął strajk w innych zakładach, ale stwierdził, że zwolnieni pracownicy mają prawo do takich samych świadczeń strajkowych w wysokości 500 dolarów tygodniowo, jak prawie 35 000 pracowników teraz strajkuje w trzech firmach.

„Próbują wywierać presję na naszych członków, aby zaakceptowali niższą kwotę” – powiedział wcześniej prezes UAW Sean Fine o zwolnieniach. „Dzięki rekordowym zyskom nie będą musieli zwalniać ani jednego pracownika”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *