Florida Panthers podpisują kontrakt z Adamem Boqvistem

Florida Panthers podpisują kontrakt z Adamem Boqvistem

10:11: Raport PuckPedii W przyszłym sezonie Boqvist będzie zarabiał minimum ligowe 775 000 dolarów, a po wygaśnięciu umowy będzie zastrzeżonym wolnym agentem.

8:17:Nieco ponad tydzień po wykupieniu kontraktu przez obrońcę Columbus Blue Jackets Adama Boqvista Znalazł nowy dom. Zespół Florida Panthers Ogłaszać Podpisali ze szwedzką niebieską linią roczny, jednokierunkowy kontrakt na sezon NHL 2024-25.

Boqvist wszedł do ligi jako ósmy wybrany w klasyfikacji generalnej Chicago Blackhawks w drafcie NHL 2018. Wystąpił w 15 meczach dla Brennas IF w szwedzkiej lidze hokejowej w tym sezonie, notując w sumie jedną asystę. Duża część ligowych rekordów Boqvista pochodzi z jego występów na arenie międzynarodowej w reprezentacji Szwecji, gdzie strzelił cztery gole i 11 asyst dla szwedzkiej drużyny do lat 18 w 16 międzynarodowych występach.

W NHL zadebiutował w sezonie 2019-2020 NHL, który miał zostać skrócony. W ciągu dwóch pełnych kampanii z Blackhawks Boqvist strzelił sześć goli i 29 punktów w 76 meczach, uzyskując średnio 16:35 czasu na lodzie na mecz. Pochodzący z Falun w Szwecji wyglądał na nieco niedojrzałego na defensywnej stronie krążka w pierwszym i drugim sezonie, ale dał pewne nadzieje jako przyszły obrońca z czołowej czwórki.

Jego pobyt w Chicago był krótkotrwały, ponieważ Blackhawks sprzedali Boqvistowi wybór w pierwszej rundzie wyborów w 2021 r., wybór w drugiej rundzie wyborów w 2021 r. i warunkowy wybór w pierwszej rundzie wyborów w 2022 r. na rzecz Blue Jackets w zamian za pakiet, który dałby drużynie obrońca Setha Jonesa W Chicago. Jako jedyny zawodnik objęty umową Boqvist musiał przejąć drużynę Columbus.

Boqvist spisał się znacznie lepiej w ofensywie z Blue Jackets, strzelając 16 goli i 46 punktów w 98 meczach podczas pierwszych dwóch lat gry w Blue Jackets, ale stało się jasne, że po młodym obrońcy pojawiły się obawy związane z kontuzjami. Do dziś nie był w stanie jeździć na łyżwach przez cały sezon zasadniczy i ma na swoim koncie największą liczbę meczów rozegranych w roku – 52. Ostatni sezon był szczególnie zły dla Boqvista, ponieważ rozegrał tylko 35 meczów i zdobył w sumie 10 punktów.

READ  Spacer zapewnił trzy miejsca w siatce po szybkim starciu z Alonso na COTA

Przybycie Boqvista na Florydę może napawać optymizmem, ponieważ przez cały czas spędzony w NHL był wysokiej klasy zawodnikiem i przejdzie do systemu, w którym będzie się rozwijać. Pantery miały w sezonie 2023–2024 jedną z najlepszych defensywnych drużyn w lidze na drodze do pierwszego w historii zespołu tytułu Pucharu Stanleya. Boqvist będzie miał znacznie mniej obowiązków na niebieskiej linii drużyny Florydy i może nawet zostać siódmym obrońcą zespołu, który rozpocznie sezon.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *