Firma BC Restaurants poprosiła lidera branży o ponowne otwarcie 25 maja

Firma BC Restaurants poprosiła lidera branży o ponowne otwarcie 25 maja

Dr Henry i premier Horgan nie odnieśli się do ponownego otwarcia restauracji podczas czwartkowej konferencji prasowej, ale grupa branżowa udzieliła zdecydowanych wskazówek.

Aktualna lista tak zwanych ograniczeń „wyłączników automatycznych” w Kolumbii Brytyjskiej wygaśnie o 23:59 w poniedziałek, 24 maja, włącznie z zakazem spożywania posiłków we wszystkich restauracjach w hrabstwie pod koniec marca.

W piątek (21 maja), CEO BC Ian Towsenson powiedział członkom branży, że restauracje „mogą otworzyć swoje drzwi we wtorek 25 maja na posiłki w pomieszczeniach”.

Tostenson mówił przez biuletyn branżowy BCRFA. Właściciele restauracji, operatorzy i pracownicy powinni „powrócić do protokołów i ograniczeń, które obowiązywały 29 marca 2021 r.”, Jeśli we wtorek otworzą swoje drzwi dla klientów.

Jednakże, podczas gdy konkretne rozporządzenie w sprawie zdrowia publicznego dotyczące jedzenia w pomieszczeniach zostało wprowadzone tylko do końca wakacji w Dniu Wiktorii, w trakcie Briefing dla mediów w czwartek, 20 majaPremier John Horgan i regionalny urzędnik ds. Zdrowia dr Bonnie Henry nie odnieśli się konkretnie do tego, jak może wyglądać wtorek – i nie tylko – dla firm i osób dotkniętych obecnymi ograniczeniami.

W szczególności Horganowi i Henry’emu przypomniano podczas czwartkowej sesji pytań i odpowiedzi prasowych, że BCRFA i inni interesariusze z branży wezwali urzędników służby zdrowia Kolumbii Brytyjskiej i rząd do zwrócenia większej uwagi właścicielom restauracji na ograniczenia.

Wcześniejsze komunikaty BCRFA do członków wskazywały, że na początku maja odbyły się konsultacje.

„BCRFA i nasi koledzy z branży prowadzili rozmowy z naszym regionalnym biurem ds. Zdrowia w sprawie ponownego otwarcia działalności od 25 maja, kiedy wygasa aktualne zamówienie”, jak podano w biuletynie BCRFA Industry Updates z 6 maja. „Wyraziliśmy potrzebę, aby restauracje wiedziały z wyprzedzeniem, w jakim kierunku pójdzie hrabstwo ze względu na konieczność sprowadzenia personelu, zamówienia jedzenia itp.”

Henry i inni starali się wcześniej nie oświadczyć wprost, że powiatowe nakazy zdrowia nie zostaną przedłużone. 17 maja powiedziała: „Nic nie wróci do 100%. We wtorek nie będzie włączania światła. Będzie to przyciemniacz”.

READ  Kontrakty terminowe Dow rosną po marcowym raporcie o zatrudnieniu w słabym handlu w Wielki Piątek

Podczas odprawy w czwartek Horgan specjalnie powiedział „Wyłącznik” zakończy się we wtorek, a nowa mapa drogowa dla BC zostanie sporządzona na codziennej popołudniowej konferencji prasowej 25 maja.

Horgan odmówił wówczas omówienia konkretnych branż, takich jak restauracje i usługi gastronomiczne, powołując się na potrzebę zajęcia się wszystkimi dotkniętymi sektorami w tym samym czasie ze względu na sprawiedliwość.

Wtorkowe spotkanie informacyjne na temat restauracji BC – z których wiele może zdecydować się na otwarcie swoich drzwi dla klientów wewnętrznych wcześniej tego dnia, zgodnie z wytycznymi BCRFA – powinno przynieść szczegóły w „ponownym uruchomieniu BC Plan 2.0” i jasności co do zakończenia „wyłącznika automatycznego” To znaczy dla nich.

Z aktami Glena Korstroma i Elany Shepert

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *