Fawry i Oregon bronią krajowego przemysłu naftowego po raporcie Międzynarodowej Agencji Energetycznej o natychmiastowym wstrzymaniu inwestycji

(Hibernia, przez ExxonMobil.)

Międzynarodowa Agencja Energii twierdzi, że inwestuje w nowe projekty paliw kopalnych Musi natychmiast przestać Jeśli globalne cele klimatyczne mają zostać osiągnięte.

Stoi to w sprzeczności z planami prowincji dotyczącymi wykorzystania dochodów z ropy i gazu na przejście na zieloną gospodarkę. Strategia została nakreślona w ostatnim raporcie zespołu ds. Naprawy gospodarczej.

(Obraz pliku.)

Premier Andrew Fury bronił krajowego przemysłu podczas wczorajszego spotkania informacyjnego na temat koronawirusa.

„Nowa Fundlandia i Labrador mają wyjątkową pozycję umożliwiającą w tym okresie przejściowym wykorzystanie wartości naszych niskoemisyjnych emisji z ropy i gazu, póki są one nadal cenne” – mówi Fury.

Tymczasem rząd federalny twierdzi, że nie ma wątpliwości, w jakim kierunku powinniśmy podążać, jeśli chodzi o zieloną przyszłość.

Minister zasobów naturalnych Seamus Origin mówi, że odejście od paliw kopalnych polega na zmniejszeniu emisji. Mówi, że przejście powinno nastąpić skutecznie i pilnie, ale w sposób uporządkowany, nie pozostawiając w tyle sektora naftowo-gazowego.

Kiedy Międzynarodowa Agencja Energii publikuje taki raport, O’Regan mówi, że wstrząsa prowincjami zależnymi od ropy i gazu oraz samymi rynkami. Mówi, że jest jasne, dokąd zmierza przyszłość sektora, i należy to potraktować poważnie.

Mówi, że pod koniec dnia Nowa Fundlandia i Labrador nie zatrzymają ropy z dnia na dzień.

READ  Kalifornijski zarząd zatwierdza plan na 2035 r. dotyczący wycofania samochodów napędzanych gazem

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *