Elon Musk sugeruje możliwość zrzucenia udziałów bitcoinowych w Tesli – Community Bankers Fund (BTC), Tesla Motors (TSLA)

Elon Musk sugeruje możliwość zrzucenia udziałów bitcoinowych w Tesli – Community Bankers Fund (BTC), Tesla Motors (TSLA)

Tesla Corporation (Nasdaq:TSLAWydaje się, że dyrektor generalny Elon Musk zasygnalizował, że producent pojazdów elektrycznych może wkrótce porzucić wszystkie swoje udziały Bitcoin (CRYPTO: BTC).

co się stało: Musk nawiązał do tego, odpowiadając na a ćwierkać Który brzmi: „Twórcy bitcoinów uderzą się w następny kwartał, kiedy odkryją, że Tesla porzucił resztę zasobów Bitcoin #”.

Musk odpowiedział: „Naprawdę”.

Odwrócenie Bitcoina: Producent samochodów Zaczął akceptować Bitcoin w marcu po tym Kup Kryptowaluta warta 1,5 miliarda dolarów w lutym.

W zeszłym miesiącu Tesla powiedział, że sprzedał swój samochód za 272 miliony dolarów Bitcoin Gospodarstwa w pierwszym kwartale. Producent samochodów elektrycznych wykazał 272 miliony dolarów Bitcoin W raporcie sprzedaż jest zatytułowana „Przychody ze sprzedaży zasobów cyfrowych”.

Ucz się więcej: Czy Bitcoin to dobra inwestycja?

Ale w środę, w obliczu rosnącej presji, Musk ogłosił, że Tesla tego nie zrobi Dłużej akceptuj Bitcoin Kupując samochody, powołując się na „szybko rosnące wykorzystanie paliw kopalnych” w górnictwie i transakcjach.

w ćwierkać „Tesla nie sprzeda żadnego Bitcoina i zamierzamy go wykorzystać w transakcjach, gdy wydobycie przejdzie na bardziej zrównoważoną energię” – powiedział Musk. „Przyglądamy się również innym kryptowalutom, które zużywają <1% energii / transakcji Bitcoin”.

Ruch cenowy: Czwartek, Bitcoin (CRYPTO: BTC) spadł o 12% po tym, jak Elon Musk napisał na Twitterze, że Tesla nie przyjmie tego jako płatności.

Jego cena wynosi 45 658 USD, co oznacza spadek o 5,79% w ciągu ostatnich 24 godzin, według stanu na prasę.

© 2021 Benzinga.com. Penanga nie udziela porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *