Dwa największe fundusze emerytalne w Stanach Zjednoczonych mogą zostać zmuszone do wycofania 15 miliardów dolarów z ropy i gazu

Dwa największe fundusze emerytalne w Stanach Zjednoczonych mogą zostać zmuszone do wycofania 15 miliardów dolarów z ropy i gazu

Nowa ustawa zatwierdzona przez Senat Kalifornii w czwartek wymagałaby od dwóch największych funduszy emerytalnych w kraju zbycia 15 miliardów dolarów z firm naftowych i gazowych.

Według Bloomberga środek przeszedł przez Senat Kalifornii stosunkiem głosów 23 do 10 i wymagałby od Kalifornijskiego Systemu Emerytalnego Pracowników Publicznych (CalPERS) i Kalifornijskiego Systemu Emerytalnego Nauczycieli Stanu wstrzymania wszelkich nowych inwestycji w ropę i gaz do 2024 roku oraz do całkowicie pozbyć się akcji. Duża firma naftowo-gazowa do 2031 r.

Senat uchwalił podobną ustawę rok wcześniej, ale zmarła ona w Sejmie. Tegoroczne pęknięcie w pozbywaniu się funduszy emerytalnych z ropy i gazu trafi teraz do zgromadzenia, gdzie może go spotkać podobny los.

Ustawa Senatu nie została poparta przez CalPERS.

Dyrektor generalny CalPERS, Marcy Frost, powiedziała, że ​​Senat Bill 252 nie zrobi nic, aby zwalczyć niebezpieczeństwa związane ze zmianami klimatycznymi. „Jego jedynym skutkiem, przynajmniej w krótkim okresie, będzie utrudnienie osiągnięcia zwrotów z inwestycji potrzebnych do osiągnięcia zwrotów z inwestycji. Wypłać korzyści obiecane członkom Calpers. „

Argumentem CalPERS jest to, że wykorzystuje swoją siłę inwestycyjną do wymuszania zmian klimatu na firmach, w które inwestuje.

Jedna z autorek projektu ustawy, senator Lorena Gonzalez, twierdzi, że CalPERS miał dziesięciolecia na forsowanie zmian bez powodzenia. „To jasne, że ich strategia nie działa” – powiedziała.

Dwa fundusze, CalPERS i CalSTRS, są potężne, zarządzają aktywami o wartości ponad 820 miliardów dolarów i dążą do stopy zwrotu na poziomie 6,8%.

Zwolennicy ustawy argumentują, że inwestycje dwóch megafunduszy w ropę i gaz stoją w bezpośredniej sprzeczności z celami Kalifornii, by do 2045 r. osiągnąć zero netto.

Julian Geiger dla Oilprice.com

Więcej najlepszych odczytów z Oilprice.com:

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *