Duże centrum handlowe zostało zniszczone w wyniku potężnego pożaru w Warszawie

Duże centrum handlowe zostało zniszczone w wyniku potężnego pożaru w Warszawie
New Delhi: Ogromne ogień Rozpoczął się niedzielny poranek Supermarket W dzielnicy Białołęka znajduje się 1400 sklepów i stacji paliw PolskaStolica
Ponad 80 proc Marywilskiej 44 Centrum handlowe stanęło w płomieniach, co skłoniło 50 zespołów, w tym ekspertów z zakresu ratownictwa chemicznego i środowiskowego, do przeprowadzenia akcji ratowniczej.
Rzecznik policji powiedział agencji prasowej PAP, że nikt nie został ranny.
Służby wydały także ostrzeżenie SMS-em Warszawa Mieszkańcy zostali poinformowani o pożarze i wezwani do pozostania w domach przy zamkniętych oknach.
„Spaliło się prawie w 100%. Pożar jest już gaszony i potrwa kilka, może kilka godzin” – powiedział na niedzielnej konferencji prasowej Mariusz Feltinowski, szef Państwowej Straży Pożarnej.
Materiał wyemitowany przez prywatnego nadawcę TVN24 przedstawia gęsty, czarny dym unoszący się nad okolicą.
Właścicielem centrum handlowego jest Mirbut, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka budownictwa przemysłowego.
Generalnie centra handlowe i duże sklepy są zamknięte w niedziele ze względu na zakaz handlu nałożony przez poprzedni rząd, który był blisko związany z Kościołem katolickim i uważał niedzielę za dzień kultu.
Wyjątki od tego zakazu występują jedynie w sześć niedziel w roku, co pozwala na zakupy przed Bożym Narodzeniem, Wielkanocą i innymi specjalnymi okazjami.
(z danymi agencji)

READ  Donald Tusk ryzykuje walkę z EBC za posunięciem mającym na celu postawienie przed sądem szefa polskiego banku - Politico

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *