Drugi wzmacniacz rakietowy zostaje umieszczony na miejscu na wystawie promu kosmicznego Endeavour w Los Angeles

Drugi wzmacniacz rakietowy zostaje umieszczony na miejscu na wystawie promu kosmicznego Endeavour w Los Angeles

Po raz drugi w ciągu dwóch dni większość wzmacniacza rakietowego z czasów wahadłowców kosmicznych została podniesiona pionowo w Kalifornijskim Centrum Naukowym w ramach futurystycznego pokazu przypominającego platformę startową emerytowanego orbitera NASA Endeavour.

W środę (8 listopada) zainstalowano współpracujące sekcje wzmacniacza rakietowego na paliwo stałe (SRB) znajdującego się na prawej (lub prawej burcie) eksponatu. Uniosła się na miejsce ponad spódnicą z tyłu Wewnątrz miejsca pracy Centrum Nauk o Powietrzu i Kosmosie Samuela Oschina w Los Angeles. Za pomocą dwóch dużych dźwigów obrócono, a następnie podniesiono silnik rakietowy na paliwo stałe (SRM) o długości 116 stóp (35 m) i masie 104 000 funtów (47 000 kg), tak że teraz stoi on naprzeciwko swojego bliźniaka, który został ułożony we wtorek.

„Od dawna marzyliśmy o tym, a dzięki temu stało się to jeszcze bardziej realistyczne” – powiedział Jeffrey Rudolph, prezes i dyrektor generalny California Science Center, w wywiadzie dla CollectSPACE.com po uruchomieniu obu systemów SRM miejsce. . „To duży krok w kierunku realizacji naszego marzenia”.

Powiązany: Silnik rakietowy zostaje podniesiony na wystawę promu Endeavour, gdy NASA przygotowuje się do wyniesienia Artemis 2

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *