Donald Trump: Modlimy się o sukces nowej administracji

Donald Trump: Modlimy się o sukces nowej administracji

Obecny prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek w swoim pożegnalnym przemówieniu, że w tym tygodniu uruchomimy nową administrację i będziemy modlić się o jej sukces w zapewnianiu Stanom Zjednoczonym bezpieczeństwa i dobrobytu. Jego płyta miała wątek polski.

Trump powiedział Amerykanom: Na warszawskim placu walczyłem za ciebie, walczyłem za twoje rodziny, walczyłem za nasz kraj.

Musimy zawsze być „krainą nadziei, światła i chwały dla reszty świata” – wezwał w prawie 20-minutowym nagraniu wideo z Białego Domu. To cenne dziedzictwo, które musimy zawsze chronić ”- dodał.

– Pracuję nad tym od czterech lat. Od Wielkiej Sali Przywódców Muzułmańskich w Rijadzie, przez Wielkich Polaków w Warszawie, Parlament Korei Południowej, podium Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Zakazane Miasto w Pekinie i w cieniu góry Rushmore – walczyłem za was, za wasze rodziny, za nasz kraj ”.

„Zrobiliśmy to, po co przyszliśmy i zrobiliśmy znacznie więcej” – powiedział ustępujący prezydent.

Mówił też o swoich osiągnięciach, mówiąc, że „ciężko pracował dla narodu amerykańskiego”. Przypomniał, że nie rozpoczął żadnej nowej wojny i prowadził twardą politykę wobec Chin.

W swoim oświadczeniu Trump nie wspomniał o liderze wyborów Joe Bidenie, ale wspomniał o burzy Kapitolu dwa tygodnie temu. Wszyscy spanikowali z powodu ataku na Kapitol. Przemoc jest atakiem na wszystko, co cenimy my, Amerykanie. To nigdy nie może być tolerowane, powiedział.

„Pogratulował” nowej administracji.

Podziękował swojej rodzinie, wiceprezydentowi Mike’owi Pence’owi i rządowi.

Przypomnijmy, że Donald Trump nie pojawił się publicznie w zeszłym tygodniu. Według amerykańskich mediów raport został nagrany w poniedziałek.

READ  Słowenia kontra Polska: Jak oglądać i streamować EuroBasket, kanał telewizyjny, czas, gdy Luka Doncic próbuje poprowadzić swój kraj z powrotem do tytułów

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *